sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy

Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy

Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy
Data publikacji: 2016-06-23 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1864 140381

Zakończył się wreszcie remont i modernizacja dziewiętnastowiecznego ratusza w Maszewie. Przedłużył się prawie o rok, ale efekt jest rewelacyjny.

Wnętrze jeszcze jest puste, Urząd Miejski wciąż pracuje w wynajętych pomieszczeniach na ulicy Leśnej, ale nawet zupełnie pusty biurowiec robi duże wrażenie. Cały budynek poddano gruntownemu remontowi, zamiast zapyziałego gminnego urzędu jest teraz efektowny, stylowy biurowiec, wykończony ze smakiem, z dbałością o detale.

W trakcie remontu odkryto zabytkowe fragmenty budowli (piwniczne sklepienia z gotyckiej cegły, gotycki mur na parterze, fragmenty pruskiego muru we wnętrzach). Co się tylko dało, to wydobyto, zakonserwowano, wyeksponowano, a detale na zewnątrz budynku efektownie, choć dyskretnie podświetlono. 


Urzędnicy wrócą do ratusza z początkiem lipca. Mieli wrócić znacznie wcześniej, jeszcze w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanęła afera związana z – delikatnie mówiąc – niesolidnością pierwszego wykonawcy, firmy ATEST Ryszard Olejnicki, która prowadziła prace ze skandalicznym naruszeniem zasad sztuki budowlanej i elementarnej uczciwości.

Na niesolidność wykonawcy przymykał oko ówczesny inspektor nadzoru budowlanego oraz najprawdopodobniej gminny urzędnik odpowiedzialny za „budowlankę”. Całą trójkę wyrzucono z placu budowy równo rok temu, wynajęto w końcu prawdziwych fachowców, którzy doprowadzili remont do szczęśliwego finału.

Wątkiem kryminalnym wkrótce zajmie się prokuratura, gmina przygotowuje właśnie doniesienie o popełnieniu całego szeregu przestępstw.

Tekst i fot. C. Martyniuk

Komentarze

Tylko
mieszkańców nikt nie zaprosił na otwarcie.
2016-06-23 19:07:29
Mariusz
W Wołczkowie na ul piaskowej prowadzone sa prace w pasie drogi, wygaduje mi się po lekturze tego art że jest to ta sama firma która została zwolniona z prac w Maszewie. Brud i zastawiona droga, samochody i piesi maja chodzić po polu. Pozostawione butelki, paczki po papierosach i ogólny bród, glina i pozostałości betonu to norma tej firmy. Wielokrotne interwencje w gminie nie dają żadnego rezultatu. Widac przyzwolenie gminy na takie zachowanie się wykonawców.
2016-06-23 15:18:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie