niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy

Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy

Koniec przydługiego remontu. Ratusz już gotowy
Data publikacji: 2016-06-23 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2035 140381

Zakończył się wreszcie remont i modernizacja dziewiętnastowiecznego ratusza w Maszewie. Przedłużył się prawie o rok, ale efekt jest rewelacyjny.

Wnętrze jeszcze jest puste, Urząd Miejski wciąż pracuje w wynajętych pomieszczeniach na ulicy Leśnej, ale nawet zupełnie pusty biurowiec robi duże wrażenie. Cały budynek poddano gruntownemu remontowi, zamiast zapyziałego gminnego urzędu jest teraz efektowny, stylowy biurowiec, wykończony ze smakiem, z dbałością o detale.

W trakcie remontu odkryto zabytkowe fragmenty budowli (piwniczne sklepienia z gotyckiej cegły, gotycki mur na parterze, fragmenty pruskiego muru we wnętrzach). Co się tylko dało, to wydobyto, zakonserwowano, wyeksponowano, a detale na zewnątrz budynku efektownie, choć dyskretnie podświetlono. 


Urzędnicy wrócą do ratusza z początkiem lipca. Mieli wrócić znacznie wcześniej, jeszcze w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanęła afera związana z – delikatnie mówiąc – niesolidnością pierwszego wykonawcy, firmy ATEST Ryszard Olejnicki, która prowadziła prace ze skandalicznym naruszeniem zasad sztuki budowlanej i elementarnej uczciwości.

Na niesolidność wykonawcy przymykał oko ówczesny inspektor nadzoru budowlanego oraz najprawdopodobniej gminny urzędnik odpowiedzialny za „budowlankę”. Całą trójkę wyrzucono z placu budowy równo rok temu, wynajęto w końcu prawdziwych fachowców, którzy doprowadzili remont do szczęśliwego finału.

Wątkiem kryminalnym wkrótce zajmie się prokuratura, gmina przygotowuje właśnie doniesienie o popełnieniu całego szeregu przestępstw.

Tekst i fot. C. Martyniuk

Komentarze

Tylko
mieszkańców nikt nie zaprosił na otwarcie.
2016-06-23 19:07:29
Mariusz
W Wołczkowie na ul piaskowej prowadzone sa prace w pasie drogi, wygaduje mi się po lekturze tego art że jest to ta sama firma która została zwolniona z prac w Maszewie. Brud i zastawiona droga, samochody i piesi maja chodzić po polu. Pozostawione butelki, paczki po papierosach i ogólny bród, glina i pozostałości betonu to norma tej firmy. Wielokrotne interwencje w gminie nie dają żadnego rezultatu. Widac przyzwolenie gminy na takie zachowanie się wykonawców.
2016-06-23 15:18:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie