piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 30 piłkarzy wyjechało do Pogorzelicy

Piłka nożna. 30 piłkarzy wyjechało do Pogorzelicy

Piłka nożna. 30 piłkarzy wyjechało do Pogorzelicy
Data publikacji: 2019-01-09 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-09 17:53
Wywietleń: 934 370647

30 piłkarzy Pogoni Szczecin wyjechało na czterodniowe zgrupowanie do Pogorzelicy. W Szczecinie zostało pięciu piłkarzy, którzy z powodów zdrowotnych nie są jeszcze gotowi do podjęcia pracy na pełnych obciążeniach. Kadra zespołu może jeszcze ulec zmianie.

W grupie piłkarzy, którzy wyjechali do Pogorzelicy znajduje się siedmiu juniorów (zawodnicy urodzeni w 2000 roku i później), z których aż sześciu nie ma jeszcze na koncie debiutu w ekstraklasie (wyjątkiem jest Benedyczak), oraz jedenastu obcokrajowców (w tym Tomas Podstawski i David Stec, którzy mają polskie korzenie, ale nie mają obecnie polskiego obywatelstwa).

Najmłodszymi zawodnikami na zgrupowaniu są Hubert Turski (ur. 31 stycznia 2003 roku) i Kacper Kozłowski (ur. 16 października 2003 roku). Najstarszym piłkarzem jest Łukasz Załuska (ur. 16 czerwca 1982 roku).

Do autokaru nie wsiedli zawodnicy kontuzjowani: Adam Frączczak, David Niepsuj, Stanisław Wawrzynowicz i Marcel Wędrychowski. W kadrze nie znaleźli się także Tomasz Hołota i Dawid Błanik. Pierwszy z nich po wyleczeniu urazu ma rozpocząć zajęcia z drużyną rezerw. Drugiego klub chce wypożyczyć do końca sezonu.

Ze względu na anginę w ostatniej chwili z udziału w zgrupowaniu wypadł Sebastian Walukiewicz. Zgodnie z zaleceniami klubowego lekarza obrońca pozostanie w Szczecinie, aby być gotowym na wyjazd do Turcji.

Portowcy będą przebywać nad Bałtykiem tylko do soboty (12 stycznia). W planach są dwa treningi dziennie oraz gra wewnętrzna. Kilka dni po powrocie do Szczecina zespół wyruszy na drugi obóz przygotowawczy do tureckiego Belek.

(par)

Kadra na zgrupowanie w Sandra SPA Pogorzelica:

Bramkarze: Łukasz Budziłek, Jakub Bursztyn, Jędrzej Grobelny, Łukasz Załuska

Obrońcy: Lasha Dvali (Gruzja), Jarosław Fojut, Mariusz Malec, Hubert Matynia, Ricardo Nunes (RPA/Portugalia), Sebastian Rudol, Hubert Sadowski, David Stec (Austria).

Pomocnicy: Spas Delev (Bułgaria), Kamil Drygas, Iker Guarrotxena (Hiszpania), Santeri Hostikka (Finlandia), Jin Izumisawa (Japonia), Seiya Kitano (Japonia), Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski, Zvonimir Kozulj (Bośnia i Hercegowina/Chorwacja), Radosław Majewski, Tomas Podstawski (Portugalia), Kacper Smoliński, Maciej Żurawski, Michał Żyro.

Napastnicy: Adrian Benedyczak, Soufian Benyamina (Niemcy), Adam Buksa, Hubert Turski.

Fot.pogonszczecin.pl

Komentarze

Kibic od wieków
Regenerujcie się regenerujcie i zdrówka życzę.Wypoczynek psychiczny też jest bardzo ważny.Wam się to po prostu należy ;-) Prawdziwi kibice to rozumieją.
2019-01-09 17:45:48
poinformowany
A ich żony i kochanki siedzą tam od tygodnia
2019-01-09 14:32:06
Oki
Będą się byczyć w Sandrze?
2019-01-09 13:41:50
Będą
Do soboty, 12 grudnia. Sobie posiedzą
2019-01-09 13:39:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie