poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 31 piłkarzy rozpoczęło przygotowania

Piłka nożna. 31 piłkarzy rozpoczęło przygotowania

Piłka nożna. 31 piłkarzy rozpoczęło przygotowania
Data publikacji: 2019-01-07 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-07 21:19
Wywietleń: 1151 370440

31 piłkarzy Pogoni Szczecin wzięło udział w pierwszych zajęciach w 2019 roku. W treningu nie uczestniczyli: Marcel Wędrychowski, David Niepsuj, Stanisław Wawrzynowicz, Adam Frączczak oraz Tomasz Hołota. Wszyscy ci zawodnicy są kontuzjowani.

Decyzją sztabu szkoleniowego Tomasz Hołota po dojściu do zdrowia rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej z drużyną rezerw. Z zespołem nie trenował także Dawid Błanik. Klub zamierza wypożyczyć skrzydłowego do końca sezonu.

Zobaczyliśmy za to między innymi nowe twarze, czyli Fina Santeriego Hostikkę oraz Japończyka Jina Izumisawę. Przygotowania z drużyną rozpoczęli także zapowiadani wcześniej młodzi zawodnicy Akademii Pogoni – Hubert Turski, Kacper Kozłowski i Kacper Smoliński.

Nie zabrakło także innych młodych piłkarzy, którzy już w 2018 roku często ćwiczyli z pierwszym zespołem – Huberta Sadowskiego, Macieja Żurawskiego i Jędrzeja Grobelnego.
Piłkarze przed południem uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych, natomiast po godzinie 16 rozpoczęli trening na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera.

W Szczecinie „granatowo-bordowi” trenować będą jeszcze we wtorek. W środę wyruszą na krótkie zgrupowanie do ośrodka Sandra Spa w Pogorzelicy. Przebywać tam będą do niedzieli.

Ostatniego dnia rozegrany zostanie wewnętrzny sparing, który może zadecydować o tym, którzy piłkarze pojadą na kolejne zgrupowanie do Turcji, gdzie tak wielu piłkarzy już na pewno nie będzie.

Może się okazać, że kadra zespołu zostanie jeszcze uszczuplona. Po wyleczeniu kontuzji przez Jarosława Fojuta duże problemy nawet z zakwalifikowaniem się do kadry meczowej może mieć Sebastian Rudol.

Do wyjazdu zagranicznego szykuje się również Spas Delew, natomiast zainteresowanie Laszą Dwalim wyraził rosyjski Rubin Kazań. Żadnych konkretnych ofert za tych piłkarzy jednak jeszcze nie ma. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

artemor
Ale będzie wielka kopania na tym wewnętrznym sparingu, bo oprócz pewniak ów jest wielu chętnych do wyjazdu na wczasy do Turcji.
2019-01-07 21:07:43
Realista
Bramkarz,bramkarz,bramkarz !!!! -to ważna sprawa i gorący priorytet.Proszę władze klubu by tego nie bagatelizować i spojrzeć na problem głosem rozsądku.
2019-01-07 20:18:19
Krótko
Zamiast Jarka Fojuta proponowałbym kupić żelbetonowy blok. Tańszy w utrzymaniu, szybszy, trwalszy, bardziej pewny w obronie no i bardziej perspektywiczny jeśli chodzi o transfer na zachód.
2019-01-07 20:00:56
Victor
A więc ruszyli...Kilka uwag co do zmian.Proszę nie osłabiać obrony. Dwali jest nam potrzebny. Fojut nie załata tego ubytku. Chyba, ze Pogon ściągnie pełnowatrtościowego następce. Czas pomyślec rownież o bramkarzu. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!
2019-01-07 15:47:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie