sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Sport > Nie tylko stadion

Nie tylko stadion

Nie tylko stadion
Data publikacji: 2015-08-13 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:12
Wywietleń: 1097 11665

Rozmowa z Piotrem Dykiertem - dyrektorem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim w Szczecinie

Jakie Szczecin ma względem sportu priorytety ? Jakie dyscypliny zamierza wspierać, jakie imprezy chce organizować, jakie obiekty buduje, bądź będzie budować ? O tych i innych sprawach rozmawiamy z dyrektorem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim, Piotrem Dykiertem.

- W Szczecinie powstał basen o wymiarach olimpijskich, hala sportowa, z której korzystają nie tylko przedstawiciele gier zespołowych, ale też gimnastycy, przedstawiciele sztuk walki, powstaje hala do gimnastyki sportowej i hala z trzema kortami tenisowymi. Nie ma natomiast hali piłkarskiej, a nawet balonu. Późną jesienią i zimą setki, albo tysiące dzieci i młodzieży nie ma gdzie trenować. Czy to się wkrótce zmieni ?

- Obecnie przygotowywany jest projekt przebudowy stadionu piłkarskiego i jest to inwestycja największa i dla piłki nożnej priorytetowa. Jedno z boisk treningowych zostało wyposażone w oświetlenie, więc te warunki cały czas się poprawiają. W planie jest wymiana nawierzchni ze sztuczną murawą przy ul. Witkiewicza, gdzie zamierzamy podłączyć ogrzewanie. Nie przewidujemy jednak w najbliższym czasie budowy hali piłkarskiej, czy zamontowania balonu.

- Kiedy mają być ukończone wspomniane inwestycje ? Budowa hali gimnastycznej natrafiła na pierwsze problemy, a budowa hali tenisowej jeszcze się nie zaczęła ?

- Problemy przy budowie hali gimnastycznej spowodowane są nieprzewidzianymi okolicznościami, które powstały w trakcie realizacji inwestycji. Pierwotny termin zakładał zakończenie budowy jeszcze w przyszłym roku, ale już dziś wiemy, że będą opóźnienia. W kwestii budowy hali tenisowej ogłoszony został przetarg, a inwestycja ma być zakończona przed rozpoczęciem przyszłorocznego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Takie są plany. ©℗ (p)

Cały wywiad czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”