Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Można zobaczyć Stadion Miejski w Szczecinie przed oficjalnym otwarciem. Trzy dni bezpłatnych wycieczek

Data publikacji: 2022-09-20 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-22 08:41
Można zobaczyć Stadion Miejski w Szczecinie przed oficjalnym otwarciem. Trzy dni bezpłatnych wycieczek
1 października do dyspozycji kibiców będą już wszystkie trybuny. Fot. Ryszard Pakieser  

Choć oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera zaplanowano 1 października przy okazji ligowego meczu Pogoni z Lechią Gdańsk, już kilka dni wcześniej będzie można zwiedzać najnowszy obiekt sportowy w Szczecinie. W dniach 27-29 września po stadionie mieszkańców Szczecina oprowadzał będzie przewodnik.

Mecz z Lechią będzie pierwszym, na którym stadion będzie mógł wypełnić się ponad 20-tysięczną widownią. Jeszcze na poprzednim meczu Pogoni, gdy otwarto kolejne trybuny pojemność wynosiła maksymalnie 17 tysięcy. Od 1 października cały stadion będzie już jednak dostępny dla kibiców. Pogoń w dniu meczu z Lechią szykuje z tej okazji specjalną fetę. Już w środę trafią do sprzedaży specjalne pakiety biletów umożliwiające udział w otwarciu stadionu i trzech najbliższych domowych meczach PKO BP Ekstraklasy - z Lechią (1 października), Piastem Gliwice (15 października) i Górnikiem Zabrze (5 lub 6 listopada). Pogoń zapowiada w dniu otwarcia stadionu liczne atrakcje, ale szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

Kto nie może doczekać się oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego, może wybrać się na obiekt z kilkudniowym wyprzedzeniem. Z inicjatywy Szczecińskich Inwestycji Miejskich, które nadzorowały budowę stadion będzie można zwiedzać od najbliższego wtorku przez trzy kolejne.

- Ostatnie trzy lata, to okres gruntownej przebudowy, dzięki której powstał ogromny kompleks sportowo-szkoleniowy, którego centralną częścią jest całkowicie nowy stadion. Inwestycja jest już zakończona, dzięki czemu nadarza się niezwykła okazja aby poznać nowy obiekt z bliska - zachęca do spacerów po stadionie rzecznik Szczeciński Inwestycji Miejskich Piotr Zieliński.

Po stadionie przez trzy dni oprowadzał będzie przewodnik Tomasz. Wieczorek, a w planie wycieczek są m.in. wejście na nową Trybunę Północną, zwiedzeni pomieszczeń komentatorskich, spikera, lóż VIP i szatni zawodników. Nie zabraknie także okazji, żeby choć na chwilę stanąć na murawie stadionie.

Na uczestników spacerów po stadionie przygotowano specjalnie na tę okazję plakat ze stadionem w roli głównej, którego autorem jest szczeciński grafik i rysownik Tomasz Panek.

Zwiedzanie stadionu będzie możliwe w dniach 27, 28 i 29 września w trzech turach o godzinie 17:00, 18:00 i 19:00.  Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy się zarejestrować - www.accredi.pl/stadion. Rejestracja startuje w środę 21 września o godzinie 9:00. Każda grupa może liczyć maksymalnie 30 osób. Zwiedzanie będzie  bezpłatne.

Choć stadion oficjalnie otwarty będzie dopiero za ponad tydzień, zarządzająca obiektem Pogoń już promuje możliwość wynajmu nowo powstałych pomieszczeń. Klub na swojej stronie internetowej przedstawił ofertę wynajmu loży eventowych różnej wielkości z widokiem na murawę stadionu.

„Planujesz ważne wydarzenie i chciałbyś, aby ten event odbył się na stadionie Pogoni? Portowe urodziny, konferencja, rocznica ślubu, mecz spędzony w gronie większej grupy znajomych lub współpracowników,  czy jakakolwiek inna uroczystość? Nic nie stoi na przeszkodzie, by ziścić kiedyś nierealny plan!" - zachęca Pogoń. ©℗(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pogodniak
2022-09-22 20:09:08
Podana strona do rejestracji została wyłączona. To są po prostu kpiny z kibiców .
Fan fan...
2022-09-22 17:50:51
Mam do włodarzy zespołu i miasta pytanie i oczekuję uczciwej a nie bełkotu odpowiedzi. Dlaczego Nie ma plakatu drużyny -zespołu w ofercie klubu i klubowego sklepu. Jaki jest powód dla którego Klubu unika tego "gadżetu" uniemożliwiając kibicom,fanom wejście w jego posiadanie. Jaki jest prawdziwy powód tego-?
toi
2022-09-22 07:59:07
malutki stadionik. taki jak widzewa. miał być z trybuna balkonową a tu nic..
Niechzyje bal
2022-09-20 13:18:51
Autobusy i tramwaje dla gawiedzi ograniczyc , IGRZYSKA CZAS ZACZAC !
Jurek
2022-09-20 13:08:21
To jakieś żarty.te 30 osób. Nawet wycieczka autokarowa liczy więcej, bo średnio 50 - 60 osób. I taka grupa też ma przewodnika i wszędzie są wpuszczani w takiej ilości. No ale na stadion 20 tysięczny, grupa 30 osób to ogromny tłok.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA