poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena

MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena

MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena
Data publikacji: 2016-07-13 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-13 12:33
Wywietleń: 991 143971

24 września we Frankfurcie nad Odrą Adam Lewandowski (bilans w MMA 6-1) z West Coast Team Świnoujście stoczy swoją ósmą walkę w zawodowym MMA. Tym razem przeciwnikiem Adama będzie niepokonany dotąd Stephan Janßen (5-0) z Kolonii, reprezentant teamu Wolfpack Cologne. Na gali IFO Europe 2 German vs. Poland szykuje się ciekawa walka.

Walkę stoczą w kategorii wagowej -73 kg. Pieczę nad przygotowaniami Adama sprawuje Marcin Rąbel, trener West Coast Team Świnoujście. Obydwaj spotykają się każdego rana, żeby pracować nad poszczególnymi elementami. Sparingi A. Lewandowski ma z kolegami ze swojego teamu. W planach ma jednak wyjazdy na sparingi do szczecińskiego Berserkers Teamu, żeby powalczyć pod okiem Piotra Bagińskiego.

Do tej pory spośród siedmiu walk A. Lewandowski stoczył trzy pojedynki w Niemczech i wszystkie wygrał. Ma więc doświadczenie w bojach na galach u naszych zachodnich sąsiadów. Atutem fightera West Coast Teamu jest parter. Adam posiada brązowy pas w brazylijskim jiu jitsu i ma wiele trofeów, również o randze międzynarodowej. Również w MMA - jeżeli już kończył walkę przed czasem - to poprzez poddanie przeciwnika technikami brazylijskiego jiu jitsu.

- Do tej pory nie udało mi się wygrać z przeciwnikiem poprzez nokaut lub nokaut techniczny. Pracuję nad stójką, ale nie ma znaczenia jak zwyciężam. Może to być wygrana decyzją sędziów po trzyrundowej batalii. Najważniejsze, żeby zwyciężać. Nieważne w jaki sposób - mówi „Kurierowi” A. Lewandowski.

Przeciwnik Adama też jest dobrym grapplerem. Jeżeli już kończył walkę przed czasem, to właśnie przez poddanie przeciwnika w parterze. Potrafi nieźle zdobywać pozycję w tej płaszczyźnie i kontrolować przeciwnika. Od Adama jest młodszy o rok (ma 24 lata), jest zdecydowanie wyższy (184 cm Janssena przy 175 cm fightera ze Świnoujścia - przyp. autora) i ma dłuższy zasiąg ramion oraz nóg. Grappler z West Coast Teamu nie raz jednak pokazał, że potrafi niwelować podczas walki lepsze warunki fizyczne przeciwników. Ciekawe jak walka będzie wyglądała, gdy obaj znajdą się w parterze… ©

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdjęciu: Adam Lewandowski podczas porannego sparingu w sali West Coast Team z trenerem Marcinem Rąblem. Bazowym stylem fightera ze Świnoujścia jest brazylijskie jiu jitsu, w którym posiada brązowy pas oraz zapasy, ale szlifuje też stójkę. Do tej pory wygrał sześć spośród sześciu walk, a tylko jedną przegrał. Ma też sporo tryumfów na zawodach brazylijskiego jiu jitsu oraz submission fighting. 

Komentarze

tatu
Jeżeli tatuaże są wyznacznikiem siły, to zwycięży buahahah.
2016-07-13 12:16:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy