piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Walka nie tylko z przeciwnikami

MMA. Walka nie tylko z przeciwnikami

MMA. Walka nie tylko z przeciwnikami
Data publikacji: 2016-07-04 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-06 09:36
Wywietleń: 1718 142938

Rozmowa z Mateuszem Zieleńskim z Berserkers Team Szczecin, zawodnikiem MMA

- Jak rozpoczęła się twoja przygoda ze sportami walki?

- Od najmłodszych lat byłem aktywny. Na podwórku grałem w piłkę nożną, w koszykówkę i w siatkówkę. Później przerzuciłem się na siłownię. Kolega chodził trenować sporty walki do Top Teamu i też postanowiłem spróbować. Łączyłem treningi submission fighting, zapasów z tajskim boksem. Top Team połączył się później z berserkami i rozpoczęły się treningi przy ul. Kolumba. Początkowo traktowałem to rekreacyjnie.

- Ale później cię wciągnęło…

- Spodobało mi się. Znudziło mnie chodzenie na siłownię. Dzisiaj przygotowując się do walki w ogóle nie wykonuję treningu siłowego. Trening kulturystyczny spina mięśnie, a ja z natury jestem silny i pospinany, więc szlifuję inne aspekty. Przede wszystkim pracuję nad dynamiką.

- Jesteś cukrzykiem. Jak godzisz chorobę z forsownymi treningami MMA?

- Mam cukrzycę insulinozależną. Stwierdzono ją u mnie w dziewiątym roku życia. Praktycznie przez cały czas jestem podłączony do pompy insulinowej, a odłączam się maksymalnie na trzy godziny; na treningi, kąpiel itp. Zdrowy człowiek produkuje insulinę przez całą dobę. Trzustka produkuje insulinę w reakcji na to, co człowiek zjada. Pompa insulinowa działa jak sztuczna trzustka. Przy szczegółowo ustalonej diecie, treningach itd. nauczyłem się z tym żyć.

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Cały wywiad przeczytasz w poniedziałkowym (4.7.2016) "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu.

Na zdjęciu: Mateusz Zieleński w zawodowym MMA może pochwalić się rekordem 3-1. Jedyna przegrana miała miejsce w kontrowersyjnych okolicznościach, bo sędzia nie zauważył, że przeciwnik poddał się w trakcie pojedynku. Najbliższy pojedynek czeka berserkera w połowie lipca w Pyrzycach. Na co dzień M. Zieleński studiuje na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Usług na kierunku logistyka. Jest jedynym w Polsce cukrzykiem walczącym w zawodowym MMA. 

Komentarze

Pies
Tatuaze to plus 5 do sily, taka moda. I tak zdecydowana wiekszosc z nich podobnie jak pilkarze z extraklasy prezentuje zerowy poziom sportowy ale ryj gowniarzowi na ulicy albo baletach zawsze mozna obic.Aaaa i pitbulwestkolst na bluzach plus gangsterska saszetkotorebka...
2016-07-06 08:37:39
Bartosz Turlejski
Czytam tak sobie komentarze pod swoimi artykułami o MMA i po raz kolejny odnotowuję fakt, że komuś nie podobają się bądź też dziwią tatuaże u zawodników MMA. Teraz okazuje się, że zdaniem Czytelnika podpisującego się "Dziwna zależność" należy mieć spektakularne wyniki na arenie międzynarodowej, żeby tatuaże nosić. Ciekawe, bardzo ciekawe. Tym bardziej, że tatuaże robią sobie również ludzie nie związani ze środowiskiem sportów walki czy jakimkolwiek sportem.
2016-07-05 10:45:32
Dziwna zależność
Dlaczego każdy zawodnik MMA musi mieć wielkie tatuaże, nawet gdy nie osiągnął spektakularnych wyników na arenie międzynarodowej? P.S. Czy sędzie, który nie zauważył poddawania dożywotnio stracił już swoje uprawnienia sędziowskie?
2016-07-05 10:11:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy