sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Berserkerzy bili się w Płocku

MMA. Berserkerzy bili się w Płocku

MMA. Berserkerzy bili się w Płocku
Data publikacji: 2016-12-18 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-19 08:48
Wywietleń: 617 186106

Trzech zawodników Berserkers Teamu z różnych rejonów naszego województwa walczyło na gali MMA Spartan Fight 6 w Płocku, która odbyła się w minioną sobotę. Zwycięstwa odnieśli Marcin Mazurek i Gracjan Szadziński. Piotr Wróblewski zgodził się na walkę z zawodnikiem, który przekroczył limit wagowy i niestety przegrał.

Walczący w kategorii do 70 kg Marcin Mazurek (na zdjęciu) nie dał szans swojemu rywalowi. W pierwszej rundzie obejrzeliśmy wyniszczającą wymianę w stójce. Reprezentujący łódzki Gracie Barra Artur Pawlak w drugiej rundzie wyraźnie opadł z sił i stłamszony przez berserkera obniżył głowę, co „Wesołek” wykorzystał łapiąc rywala w duszenie gilotynowe i skończył pojedynek poddaniem. Jest to piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznego Piotra Bagińskiego w zawodowym MMA i jego statystyka walk wynosi obecnie 5-4.

Porażkę odniósł natomiast walczący w kategorii do 70 kg Piotr Wróblewski z Berserkers Team Barlinek. Rywal nie zbił wagi i reprezentant naszego regionu musiał mierzyć się ze znacznie cięższym przeciwnikiem. Przewaga masy i siły zrobiła swoje. Berserker poddał się po duszeniu trójkątnym nogami w drugiej rundzie.

Stargardzianin Gracjan Szadziński w kategorii do 70 kg zmierzył się Aslanbekiem Arsamikovem, mocnym zawodnikiem z Berkutu Arrachion Olsztyn. Przypomnijmy, że Czeczen w 2015 roku na Arenie Berserkerów pokonał Kamila Gniadka ze szczecińskiego Berserkers Teamu po dyskusyjnej, niejednogłośnej decyzji sędziów. G. Szadziński po twardej batalii wygrał większościową decyzją sędziów i tym razem górą był Berserkers Team. ©℗

BaT

Fot. Michał Fijałka

***

Fanów sportów walki zachęcamy do czytania poniedziałkowego Kuriera Szczecińskiego. W numerze: Świeżo upieczony posiadacz czarnego pasa Kacper Rot ze stargardzkiego Gold Teamu opowiada o swoich początkach w chwytanych sportach walki, a prezes Polskiego Związku Ju Jitsu Tomasz Knap opowiada o tym, czy ju jitsu znajdzie się na olimpiadzie. Ma też apel do władz Szczecina… 

Komentarze

mma
Teraz to człowiek nie może być pewien, czy chodzi o bicie w klatce, czy... na klatce schodowej.
2016-12-19 08:47:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy