czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie

MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie [GALERIA]

MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie
Data publikacji: 2016-09-25 13:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-25 13:59
Wywietleń: 818 156551

Starcie polskiego i niemieckiego MMA na gali IFO Europe 2 we Frankfurcie było wyrównane. Na zmianę oglądaliśmy bądź to zwycięstwa Polaków bądź Niemców. Znakomicie spisali się reprezentanci naszego województwa. Adam Lewandowski pewnie wypunktował swojego rywala, a Samuel Vogt zakończył swój pojedynek efektownym nokautem. 

S. Vogt potrzebował 42 sekund, żeby znokautować swojego przeciwnika. - Przygotowywałem się na trzyrundową batalię, ale miałem nadzieję, że skończę tę walkę tak, jak skończyłem. Wykorzystałem na początku moją broń, niskie kopnięcie. Rywal otrzymał cios w udo, zrobił dwa kroki i po wyrazie jego twarzy wiedziałem, że to odczuł i że już jest mój. Powiem szczerze, że na gorąco po walce nawet nie wiem jak to się stało, że przyjął ten cios, po którym znalazł się na deskach. To uderzenie to nawyk, który wyrobiłem sobie na treningach - mówi w rozmowie z „Kurierem” S. Vogt, zawodnik West Coast Team Świnoujście i Berserkers Team Szczecin - Chciałbym podziękować Jonatanowi Kujawie za pomoc przy opracowaniu diety - dodaje.

Adam Lewandowski ze świnoujskiego West Coast Teamu przez trzy miesiące przygotowywał się na walkę z Stephenem Janssenem (5-0) z Team Wolfpack Cologne. Na kilka dni przed galą zawodnik wycofał się jednak z pojedynku tłumacząc się kontuzją. W zastępstwie za fightera z Kolonii organizator zaproponował Jonny’ego Kruschinskiego, z którym fighter ze Świnoujścia już kiedyś walczył. Wtedy sędziowie niesłusznie orzekli zwycięstwo Niemca, który sam po walce przyznał, że został pokonany, a po proteście złożonym przez świnoujski klub ostatecznie werdykt zmieniono na korzyść A. Lewandowskiego. Pojawiła się więc okazja, żeby postawić kropkę nad „i”. Zawodnik West Coast Teamu zdominował Jonny’ego, a w drugiej rundzie potężnym ciosem posłał rywala na deski. Ten jednak jeszcze raz udowodnił, że ma wytrzymałą głowę i w parterze zdołał wybronić się spod nawały ciosów A. Lewandowskiego. 

- Zawsze atmosfera przy wejściu do klatki mnie paraliżowała. Tym razem było inaczej. Od początku byłem spokojny. W trakcie walki nie podpalałem się i nie próbowałem za wszelką cenę kończyć jej przed czasem. Wiedziałem, że rywal ma twardą głowę i potrafi sporo wytrzymać - mówi w rozmowie z „Kurierem”. A. Lewandowski. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej o gali MMA we Frankfurcie przeczytasz w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 26 września 2016 roku. 

 

 

MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie MMA. Lewandowski i Vogt wygrali we Frankfurcie

Komentarze

Tomek
Fighter to frajer z Kuriera !
2016-09-25 13:58:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy