wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii

Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii

Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii
Data publikacji: 2016-06-04 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-04 19:07
Wywietleń: 996 137678

Na trawiastych boiskach szczecińskiej Pogoni przy ul. Karłowicza rozgrywane były finały 7. edycji piłkarskiego Mini Mundialu dla dzieci z klas III-IV oraz V-VI szkół podstawowych, a głównym organizatorem przedsięwzięcia był były zawodnik m. in. Pogoni i Lecha Poznań - Grzegorz Matlak.

W rywalizacji dzieci młodszych w finale Belgia pokonała Austrię, a w grupie starszej także pokonaną okazała się Austria, a zwyciężyli ją Meksykanie. Najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami zostali: Iwo Chodyniecki (Belgia), Dominika Susza (Niemcy), Eryk Kubicki (Austria), Deila Wykręt (Hiszpania); najlepszymi bramkarzami: Kamil Ryż (Austria), Seweryn Ogiński (Meksyk); królami strzelców: Dominik Bigus (Austria), Lucjan Winnicki (Austria); szczęściarzami turnieju: Milan Modrzejewski (Niemcy), Dustin Nauman; najładniejsze bramki finałów strzelili: Piotr Sulej (Niemcy), Gracjan Łabazy (Holandia); Cieszynkami uhonorowano: Dominika Bigusa (Austria) i Polskę; a nagrody fair-play otrzymali Meksyk i Rumunia (piłkarze tej ostatniej drużyny honorowo przyznali się, że strzelili mniej bramek niż rywale i z tego powodu przegrali mecz).

Oprócz dzieci, na boisku rywalizowali też oldboje, a Pogoń m. in. z Arturem Bugajem, Borisem Peskovićem, Olgierdem Moskalewiczem i Maciejem Stolarczykiem w składzie, pokonała Lecha prowadzonego przez Jarosława Araszkiewicza 4:2.

Wielkopolska reprezentowana na Twardowskiego była też przez rapera i autora tekstów - Libera, czyli Marcina Piotrowskiego, który w przerwach między meczami śpiewał na scenie, a przy tym... żonglował piłką.

(mij)

Triumfatorzy z nagrodami, czyli Meksyk i Belgia na scenie; jeden z „Belgów" w gipsie, gdyż pechowo w eliminacjach w Gryfinie złamał nogę, ale koledzy z drużyny wywalczyli dla niego złoty medal.
Fot. Sports Academy

Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii Mini Mundial. Triumf Meksyku i Belgii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy