Sobota 15 maja 2021r. 

Lekkoatletyka. Półmaraton wirtualny, maraton w sierpniu

Data publikacji: 2020-07-14 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 08:13
Lekkoatletyka. Półmaraton wirtualny, maraton w sierpniu
 

Z uwagi na pandemię COVID 19 tegoroczne biegi uliczne PKO Półmaraton Szczein i Maraton Szczeciński rozegrane zostaną w zmienionej formule lub nowym terminie. Uczestnicy półmaratonu rywalizować będą wirtualnie, a start nocnego Maratonu Szczecińskiego przełożono z 25 lipca na 29 sierpnia.

Nad tegoroczną edycją, pracujemy już od listopada 2019 r. Według planu wkraczamy teraz w decydującą, finalną fazę przygotowań. Zgodnie z dzisiejszym stanem prawnym, impreza takiej wielkości nie może się odbyć. Nie mamy też gwarancji na uzyskanie odpowiednich zgód i pozwoleń na przeprowadzanie tak dużego wydarzenia w dniu 30 sierpnia 2020.Nie wiadomo jak dalej potoczy się znoszenie obostrzeń związanych z COVID-19 oraz w jakim kierunku rozwinie się pandemia. Nie chcemy i nie możemy również narażać uczestników, ani wolontariuszy na jakiekolwiek ryzyko zarażenia podczas naszej imprezy. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły 41. PKO Półmaraton Szczecin na Edycję Wirtualną. Pracowaliśmy nad tym alternatywnym rozwiązaniem już od jakiegoś czasu, chcąc zaproponować Wam równie wyjątkowe wydarzenie, adekwatne do aktualnej sytuacji. Pobiegnijcie 41.PKO Półmaraton Szczecin na swoich zasadach, tak jak lubicie i tam gdzie lubicie, macie na to wyjątkową okazję i cały miesiąc na realizacje" - napisali na stronie internetowej organizatorzy PKO Półmaraton Szczecin.

Zasady wirtualnego są proste. Wystarczy w dniach 1-30 sierpnie pokonać dystans 21,1 km. Półmaraton można pokonać na raz lub w maksymalnie czterech odcinkach i wysłać dane biegu do weryfikacji u organizatora. Na uczestników czekają wirtualne medale i dyplomy. Pakiety startowe w wirtualnej edycji półmaratonu kosztują od 29 do 49 złotych.

Odwołanie tradycyjnej odsłony PKO Półmaratonu Szczecin wykorzystali organizatorzy Nocnego Maratonu Szczecińskiego i przenieśli termin biegu z lipca na 29 sierpień. Bieg odbędzie w tradycyjnej formule, choć na razie tylko w 800-osobowej obsadzie.

Taką decyzję zdecydowaliśmy się podjąć po spotkaniach, rozmowach i konsultacjach ze służbami i instytucjami, tj. wojewódzki i powiatowym Sanepidem, Wydziałem Sportu UM Szczecin oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM Szczecin.Dodatkowym aspektem są komunikaty władz centralnych (w tym, m.in. Ministra Zdrowia) które wskazują, że w terminie około dwóch tygodni mają nastąpić kolejne zniesienia obostrzeń, które również dotyczyć mają organizatorów imprez sportowych. W związku z tym, system zgłoszeń zamknęliśmy wcześniej niż wynikało to z regulaminu, aby nie przekroczyć limitu 800 osób , o których do tej pory rozmawialiśmy z wymienionymi służbami. Jeśli będziemy mieć pewność, że możemy przyjąć i bezpiecznie obsłużyć większą ilość osób, system zostanie ponownie otwarty" - napisali w komunikacie organizatorzy Nocnego Maratonu Szczecin. (woj)

Fot. R. Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ