środa, 27 stycznia 2021r.

Lekkoatletyka. Maraton w listopadzie

Data publikacji: 2020-03-20 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-20 12:52
Lekkoatletyka. Maraton w listopadzie
 

Organizatorzy 47. Maratonu Dębno zaplanowanego na 5 kwietnia postanowili przenieść zawody na 15 listopada.

W trakcie biegu w Dębnie mają sie odbyć cztery równoległe imprezy - PZLA mistrzostwa Polski kobiet w maratonie oraz mistrzostwa policjantów, strażaków i nauczycieli. Zmian terminów na razie nie przewiduja organizatorzy dwóch innych dużych imprez biegowych - lipcowego Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego i sierpniowego PKO Maraton Szczecin.

- Biorąc pod uwagę sugestie i opinie biegaczy dotyczące jesiennego terminu 47.Maratonu Dębno, po konsultacjach z innymi organizatorami biegów oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Komitet Organizacyjny podjął decyzję o wyznaczeniu nowego terminu na 15 listopada 2020 roku. W związku z zaistniałą sytuacją, dotychczas uiszczone opłaty startowe za udział zachowują ważność w nowym terminie. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w tym terminie możliwy jest odbiór pakietu startowego. Dopuszczamy także przeniesienie opłaty startowej na inne osoby lub na kolejną edycję biegu w 2021 roku. W związku z przełożeniem maratonów wiosennych na jesień, wydłużony zostaje z 24 miesięcy do 36 miesięcy czas na ukończenie biegów wchodzących w skład Korony Maratonów Polskich. Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton w ciągu 36 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku. Kolejność maratonów jest dowolna.Powyższe ustalenia dotyczą osób, które starania o tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich rozpoczęły w 2018 i 2019 roku - czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów Maratonu Dębno. 

Kolejny nocny maraton zaplanowany w Szczecinie 25 lipca ma sie odbyć w terminie.

- W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością odwoływania kolejnych imprez biegowych, chcę poinformować, że przygotowania do 6. Nocny Maraton i Półmaraton Szczeciński przebiegają zgodnie z planem. Na tę chwilę prace idą zgodnie z harmonogramem. Termin naszej imprezy jest z perspektywy aktualnych wydarzeń dość odległy, stąd żadne decyzje o odwoływaniu bądź przenoszeniu nie są podejmowane - napisał w imieniu organizatorów dyrektor biegu Michal Piersiński. (woj)

Fot. Marek Pereć

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ