poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie

Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie

Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie
Data publikacji: 2016-05-02 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 458 131961

W CZERWCU już po drugi w Szczecinie rozegrany zostanie NCDC Business Race - sztafetowy bieg firm i instytucji. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad sto sztafet.

- Pomysł na organizację tego biegu zaczerpnąłem z Danii. Tam tego typu imprezy są niezwykle popularne. Rozgrywana przed rokiem w trzech miasta równolegle zgromadziła na stracie blisko 200 tysięcy osób - mówi organizator imprezy Paweł Finkielman z firmy NCDC.

W Polsce jest to na razie pionierskie wydarzenie, ale ubiegłoroczny inauguracyjny NCDC Business Race zgromadził na starcie ponad 100 sztafet, z których ponad 60 było sztafetami mieszanymi, a tylko 41 męskimi. 

- To jest impreza inny niż tradycyjne biegi. Przytoczone statystyki pokazują, że nie liczy się wynik sportowy, tylko integracja i współpraca w grupie. To wspaniała okazja, żeby spędzić razem czas, najpierw w sportowej rywalizacji, a później na pikniku - zachęca dyrektor biegu Marcin Paprocki.

Trasę biegu wytyczono na alejkach w Parku Kasprowicza. Każdy uczestnik sztafety będzie miał do do pokonania 4 km w zróżnicowanym terenie.  Podobnie było przed rokiem, ale nie odstraszyło to uczestników.

- Na początku trochę obwialiśmy się tych podbiegów w Parku Kasprowicza, ale na mecie okazało się, że nie było tak ciężko. Przyszyliśmy na bieg, żeby razem spędzić czas i ten dzień był pełny emocji i pozytywnych wrażeń - wspomina uczestniczka ubiegłorocznego biegu sztafetowego Aleksandra Żyłuk-Czapiewska.

Tegoroczna edycja NCDC Business Race 2016 zaplanowana jest na 11 czerwca. Informacje i zgłoszenia na stronie biegu www.ncdcbusinessrace.pl ©℗ (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy