piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie

Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie

Lekkoatletyka. Bieg inny niż wszystkie
Data publikacji: 2016-05-02 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 848 131961

W CZERWCU już po drugi w Szczecinie rozegrany zostanie NCDC Business Race - sztafetowy bieg firm i instytucji. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad sto sztafet.

- Pomysł na organizację tego biegu zaczerpnąłem z Danii. Tam tego typu imprezy są niezwykle popularne. Rozgrywana przed rokiem w trzech miasta równolegle zgromadziła na stracie blisko 200 tysięcy osób - mówi organizator imprezy Paweł Finkielman z firmy NCDC.

W Polsce jest to na razie pionierskie wydarzenie, ale ubiegłoroczny inauguracyjny NCDC Business Race zgromadził na starcie ponad 100 sztafet, z których ponad 60 było sztafetami mieszanymi, a tylko 41 męskimi. 

- To jest impreza inny niż tradycyjne biegi. Przytoczone statystyki pokazują, że nie liczy się wynik sportowy, tylko integracja i współpraca w grupie. To wspaniała okazja, żeby spędzić razem czas, najpierw w sportowej rywalizacji, a później na pikniku - zachęca dyrektor biegu Marcin Paprocki.

Trasę biegu wytyczono na alejkach w Parku Kasprowicza. Każdy uczestnik sztafety będzie miał do do pokonania 4 km w zróżnicowanym terenie.  Podobnie było przed rokiem, ale nie odstraszyło to uczestników.

- Na początku trochę obwialiśmy się tych podbiegów w Parku Kasprowicza, ale na mecie okazało się, że nie było tak ciężko. Przyszyliśmy na bieg, żeby razem spędzić czas i ten dzień był pełny emocji i pozytywnych wrażeń - wspomina uczestniczka ubiegłorocznego biegu sztafetowego Aleksandra Żyłuk-Czapiewska.

Tegoroczna edycja NCDC Business Race 2016 zaplanowana jest na 11 czerwca. Informacje i zgłoszenia na stronie biegu www.ncdcbusinessrace.pl ©℗ (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie