Koszykówka. Rekord Fortsona i wygrana PGE Spójni

Data publikacji: 26 listopada 2022 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2022 r. 20:30

Koszykarze PGE Spójni wygrali piąty mecz w sezonie, pokonując przed własna publicznością Czarnych Słupsk. Bohaterem meczu był rozgrywający stargardzian Courtney Fortson. Amerykanin rzucając 36 punktów ustanowił snajperski rekord sezonu Energa Basket Ligi.

PGE Spójnia Stargard - Czarni Słupsk 83:69 (30:12, 19:18, 16:21, 18:18)

PGE Spójnia: Fortson 36, Mathews 13, Clarke 9, Gruszecki 8, Benson 6, Sulima 5, Grudziński 4, Brenk 2, Kikowski 0

Koncertowa w wykonaniu stargardzian była zwłaszcza pierwsza kwarta, w której gospodarze zdobyli 30 punktów i wykonali pięć celnych "trójek". W drugiej kwarcie spadła skuteczność koszykarzy PGE Spójni, którzy m.in, spudłowali tym razem wszystkie pięć "trójek". Nie przeszkodziło to jednak  gospodarzom odskoczyć rywalom w połowie meczu na 19 punktów. W trzeciej odsłonie Czarni zbliżyli się do stargardzian na 11 punktów, ale dzięki skutecznej grze Fortsona i "trójkom" Mathewsa PGE Spójnia utrzymała kilkunastopunktowe prowadzenie. Decydując kwartę goście rozpoczęli od serii 11-0 i przegrywali już zaledwie trzema punktami. Z opresji gospodarzy wyciągnął Fortson przeprowadzając kolejne skuteczne akcje. Zawodnik zakończył ostatecznie mecz z imponującym dorobkiem 36 punktów i 10 asyst.

W PGE Spójni zadebiutował środkowy Barret Benson, który zastąpił w drużynie Shawn Jonesa. Nowy zawodnik zdobył w pierwszym meczu w EBL 6 punktów i zaliczył 6 zbiórek.