poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Mistrzostwa świata bez Zielińskiego

Kolarstwo. Mistrzostwa świata bez Zielińskiego

Kolarstwo. Mistrzostwa świata bez Zielińskiego
Data publikacji: 2017-03-28 17:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28 18:37
Wywietleń: 1140 228564

Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji na torowe mistrzostwa świata w Hongkongu. Wystartuje w nich 16 zawodników. Będą się ścigać w nowych strojach marki 4F, z którą podpisano umowę sponsorską do 2020 roku.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 12-16 kwietnia, czyli w okresie Świąt Wielkanocnych. Nie wystartuje w nich najlepszy szczeciński kolarz Damian Zieliński. Wystąpią za to jego koledzy klubowi: Kamil Kuczyński i Maciej Bielecki. Wśród kobiet zobaczymy Darię Pikulik z Ziemi Darłowskiej.

Nie ma w reprezentacji wieloletniej kadrowiczki ze Szczecina Małgorzaty Wojtyry, która na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie wywalczyła srebrny medal na 3 km. na dochodzenie.

Tor w Hongkongu zna jeden z najbardziej doświadczonych zawodników reprezentacji, 32-letni szczecinianin Kamil Kuczyński, drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie w ubiegłym roku.

- Tor jest odrobinę wolniejszy niż nasz w Pruszkowie. Ma wyższą ścianę na wirażu i dłuższe proste, co niekoniecznie pomaga takim zawodnikom jak ja, wyższym i cięższym - ocenił torowiec ze Szczecina.

Jego kolega klubowy Damian Zieliński nie miał w planach startu w Hongkongu. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”