Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kolarstwo. Mistrzostwa świata bez Zielińskiego

Data publikacji: 2017-03-28 17:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28 18:37
Kolarstwo. Mistrzostwa świata bez Zielińskiego
 

Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji na torowe mistrzostwa świata w Hongkongu. Wystartuje w nich 16 zawodników. Będą się ścigać w nowych strojach marki 4F, z którą podpisano umowę sponsorską do 2020 roku.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 12-16 kwietnia, czyli w okresie Świąt Wielkanocnych. Nie wystartuje w nich najlepszy szczeciński kolarz Damian Zieliński. Wystąpią za to jego koledzy klubowi: Kamil Kuczyński i Maciej Bielecki. Wśród kobiet zobaczymy Darię Pikulik z Ziemi Darłowskiej.

Nie ma w reprezentacji wieloletniej kadrowiczki ze Szczecina Małgorzaty Wojtyry, która na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie wywalczyła srebrny medal na 3 km. na dochodzenie.

Tor w Hongkongu zna jeden z najbardziej doświadczonych zawodników reprezentacji, 32-letni szczecinianin Kamil Kuczyński, drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie w ubiegłym roku.

- Tor jest odrobinę wolniejszy niż nasz w Pruszkowie. Ma wyższą ścianę na wirażu i dłuższe proste, co niekoniecznie pomaga takim zawodnikom jak ja, wyższym i cięższym - ocenił torowiec ze Szczecina.

Jego kolega klubowy Damian Zieliński nie miał w planach startu w Hongkongu. (par)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA