Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Kolarstwo. Trzecie miejsce drużyny

Data publikacji: 06 listopada 2016 r. 18:48
Ostatnia aktualizacja: 06 listopada 2016 r. 23:48

Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński zajęli trzecie miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Glasgow. W finale Brytyjczycy zdeklasowali Francuzów, osiągając czas 43,479 i wyprzedzając ich o prawie sekundę.

W wyścigu o trzecią lokatę Polacy uzyskali wynik 43,962, wygrywając z Niemcami (44,177). Bielecki i Kuczyński, to zawodnicy Piasta Szczecin. Przed dwoma tygodniami w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem zdobyli w tej konkurencji złoty medal mistrzostw Europy

W niedzielę biało-czerwoni trzykrotnie stawali na starcie. W eliminacjach, jadąc w składzie Bielecki, Rudyk i Patryk Rajkowski, osiągnęli drugi rezultat (44,107), ustępując Niemcom. W pierwszej rundzie, od której Rajkowskiego zastąpił Kuczyński, pewnie pokonali Chińczyków, ale wynik 44,228 pozwolił im tylko na start w wyścigu o trzecie miejsce. (par)