Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kia Polmotor Arena na kolejne trzy lata

Data publikacji: 2021-03-20 17:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-20 17:26
Kia Polmotor Arena na kolejne trzy lata
Fot. Ryszard Pakieser  

Na kolejny trzy lata przedłużono umowę ze sponsorem hali tenisowej przy al. Wojska Polskiego. Kia Polmotor Arena to najnowocześniejszy obiekt tenisowy w Szczecinie, który nazwę znanego szczecińskiego dealera samochodowego nosi od 2018 roku.

Na mocy porozumienia Gmina Miasto Szczecin otrzyma od partnera 129.150,00 zł przez cały czas trwania umowy. Poza tym Grupa Polmotor przekazała szczecińskim klubom tenisowym dwa samochody, a także zobowiązała się do organizacji turniejów. Kontynuowany będzie również projekt "Wspieramy Szczeciński Tenis", w ramach którego wybrani zawodnicy otrzymają środki finansowe na prowadzenie treningów i dofinansowanie na korzystanie z hali.

 - Zwłaszcza w dzisiejszych czasach wiadomo, jak ważną rolę w naszym życiu pełni ruch i aktywność. Dlatego cieszymy się, że wspieramy szczeciński sport – powiedział członek zarządu Grupy Polmotor Piotr Przepłata.

 Po podpisaniu umowy na jednym z kortów hali, ambasador Kia Polmotor i tegoroczny medalista lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy Piotr Lisek rozegrał kilka piłek z zastępca prezydenta Szczecina Krzysztofem Soską.

Kia Polmotor Arena to od kilku lat wizytówka obiektu przy al. Wojska Polskiego zarządzanego przez konsorcjum klubów SKT i Promasters. Właściciel obiektu miasto Szczecin planuje w najbliższym czasie modernizację otoczenia hali. Po sąsiedzku jeszcze w tym roku ma powstać nowy parking samochodowy. W kolejnych latach planowana jest dalsza przebudowa obiektu. Przy Kia Polmotor Arenie ma powstać budynek biurowo-szatniowy z funkcją restauracyjną, a za nim kort centralny z trybunami na około 2 tysiące miejsc. Nowością mają być także trzy zadaszone korty ze sztuczną nawierzchnią od strony al. Wojska Polskiego. Do dyspozycji zawodników pozostanie ponadto 6  dotychczasowych boisk z nawierzchnią ceglaną.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Boris Becker
2021-03-20 19:16:17
I super!!! Urzędnicy odwiedzają serwis, salon, a dzieci korty i jest symbioza. Ważne że jest cash flow. Jedno zamówienie i wszystko się zwraca.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA