Futsal. Remis szczecińskich futsalistów z liderem I lig

Data publikacji: 23 kwietnia 2023 r. 21:16
Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2023 r. 23:16

W spotkaniu 22. kolejki I ligi futsalu gr. północnej Futsal Szczecin zremisował u siebie z zespołem AZS UG Gdańsk 4:4.

FUTSAL Szczecin - AZS UG Gdańsk 4:4 (3:1); 1:0 Maćkiewicz (6), 2:0 Kubicki (7), 3:0 Bakiszau (7), 3:1 Domżalski (15), 3:2 Gerlee (22), 4:2 Pankratij (28), 4:3 Domżalski (28), 4:4 Kreft (29).

Futsal Szczecin: Janukiewicz - Kubicki, Pankratij, Bakiszau, Jurys, Gepert, Maćkiewicz, Ława, Donos, Rybickij, Sobinek, Jakubowski

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli szczecinianie, którzy po siedmiu minutach prowadzili 3:0. Po rzucie rożnym i strzale Daniela Maćkiewicza gospodarze objęli prowadzenie, a za moment wynik podwyższył Łukasz Kubicki. Goście z Gdańska wznowili grę od połowy boiska i szybko stracili piłkę, a trzecią bramkę zdobył Igor Bakiszau. Zawodnicy Futsalu byli agresywni w swoich poczynaniach i często faulowali, czego efektem były dwa przedłużone rzuty karne dla gdańszczan. Do obydwu podszedł Jakub Domżalski, ale wykorzystał tylko jednego, a drugiego obronił Radosław Janukiewicz.

Na początku drugiej połowy AZS zdobył bramkę kontaktową. Na trafienie gości odpowiedział Witalij Pankratij, który po kontrze strzelił czwartą bramkę dla Futsalu. Za chwilę zaskakującym uderzeniem popisał się Domżalski, a minutę później do wyrównania doprowadził Mikołaj Kreft i spotkanie rozpoczęło się od nowa. Na trzy minuty przed końcem meczu, gdańszczanie zagrali z tzw. lotnym bramkarzem, ale nie zdobyli zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się remisem.

Jedno z najlepszych spotkań szczecińskich futsalistów w tym sezonie, którzy postawili się liderowi tabeli i byli bliżsi zwycięstwa. Ostatecznie Futsal Szczecin zakończył sezon na szóstym miejscu, natomiast AZS UG Gdańsk stracił w tym meczu dwa punkty, pierwszą pozycję i szansę na bezpośredni awans do Ekstraklasy Futsalu. Teraz czeka ich baraż z KS Sośnica Gliwice. PR