Futsal. Wysoka porażka szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 26 marca 2023 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2023 r. 23:50
W spotkaniu 19. kolejki I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin przegrał na wyjeździe z zespołem Futbalo Białystok 1:7, grając w mocno okrojonym składzie.

FUTBALO Białystok - FUTSAL Szczecin 7:1 (3:0); 1:0 Stachurski, 2:0 Budźko, 3:0 Borowik, 4:0 Borowik, 5:0 Budźko, 6:0 Stachurski, 6:1 Pankratij, 7:1 Koniczek.
Futsal Szczecin: Janukiewicz, Kocot - Żebrowski, Kubicki, Jakubowski, Pankratij, Bakiszau, Jurys, Sobinek
Od początku spotkania inicjatywę posiadali białostoczanie, którzy chcieli szybko zdobyć bramkę. Pomiędzy 8 a 10 minutą zrobili to aż trzykrotnie, po trafieniach Huberta Stachurskiego, Jakuba Budźko i Bartosza Borowika. Goście w pierwszej połowie nie istnieli, a gdyby nie dobra postawa Radosława Janukiewicza, to wynik mógłby być wyższy.
Po przerwie szczecinianie zagrali z tzw. lotnym bramkarzem, ale niewiele z tej gry wynikało. Przyjezdni dalej nie stwarzali sobie okazji bramkowych, a gospodarze strzelali kolejne gole. Wynik podwyższył uderzeniem z dystansu  Borowik, a następnie strzałem do pustej bramki popisał się Budźko. Następnie szóstą bramkę po kontrze strzelił Stachurski. Futsalistów ze Szczecina stać było tylko na bramkę honorową. Po błędzie zawodnika Futbalo, Witalij Pankratij z bliska pokonał Jakuba Szatyłowicza. Ostatnie trafienie dla miejscowych zanotował Tomasz Koniczek, który przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Janukowiczem. W tej sytuacji nasz bramkarz popełnił błąd i dodatkowo otrzymał upomnienie od arbitra.
Futsal Szczecin zagrał bez kilku podstawowych zawodników i zasłużenie przegrał to spotkanie. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, a szczecinianie nadal zajmują siódme miejsce w tabeli. (c)(p)