Futsal. Kolejny wyjazdowy punkt szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 12 marca 2023 r. 09:34
Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2023 r. 10:34

W spotkaniu 17. kolejki I ligi futsalu gr. północnej, Futsal Szczecin zremisował na wyjeździe z zespołem Futsal Świecie 3:3, ratując remis w ostatniej minucie spotkania.

FUTSAL Świecie - FUTSAL Szczecin 3:3 (1:0); 1:0 Kocieniewski (1), 1:1 Bakiszau (25), 1:2 Gepert (27), 2:2 Kwiatkowski (31), 3:2 Wójtowicz (39), 3:3 Ława (40)

Futsal Szczecin: Janukiewicz, Budzyński - Żebrowski, Kubicki, Jakubowski, Maćkiewicz, Rybickij, Pankratij, Bakiszau, Ława, Gepert

Już w 40 sekundzie spotkania szczecińscy futsaliści przegrywali 0:1, a bramkę strzelił Szymon Kocieniewski. W pierwszej połowie grę prowadzili gospodarze i wykreowali sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale dobrze bronił Radosław Janukiewicz. Goście po 10. minutach mieli na koncie 5 fauli, a każdy kolejny mógł skutkować przedłużonym rzutem karnym dla przeciwnika.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Szczecinianie zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe, częściej uderzali, a po jednym zagraniu piłkę do pustej bramki skierował Igor Bakiszau. Następnie po dwójkowej akcji Gepert-Maćkiewicz, ten pierwszy wyprowadził szczecińskich futsalistów na prowadzenie. Parę minut później gospodarze wyrównali, a przyjezdni jeszcze bardziej cofnęli się do obrony. W 39. minucie świecianie dopięli jednak swego i zdobyli trzecią bramkę. Po tym golu, goście wycofali bramkarza i na strzał z dystansu zdecydował się Karol Ława, a futbolówka po interwencji golkipera gospodarzy, wturlała się do bramki. Na 4. sekundy przed końcem, piłkę meczową miał jeszcze Olaf Wójtowicz, ale uderzył wprost w Janukiewicza i spotkanie zakończyło się remisem.

Cenny i szczęśliwy punkt Futsalu Szczecin z wyżej notowanym przeciwnikiem. Po tej kolejce szczecinianie znajdują się na 7. miejscu w tabeli.