Futsal. Koniec przygody szczecińskich zawodników w Pucharze Polski [GALERIA]

Data publikacji: 24 lutego 2023 r. 09:57
Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2023 r. 11:06
Futsal. Koniec przygody szczecińskich zawodników w Pucharze Polski

W spotkaniu 1/16 Pucharu Polski, Futsal Szczecin przegrał u siebie z ekstraklasowym zespołem Red Dragons Pniewy 0:6 i odpadł z rozgrywek.

FUTSAL Szczecin - RED DRAGONS Pniewy 0:6 (0:4); 0:1 Storozhuk (3), 0:2 Hoły (6), 0:3 Skrzypek (17), 0:4 Skrzypek (20), 0:5 Błaszyk (35), 0:6 Skrzypek (37).

Janukiewicz - Żebrowski, Kubicki, Rybickij, Maćkiewicz, Sobinek, Pankratij, Jakubowski, Grochowski, Sapon, Jurys.

Już na początku meczu zespół gości ustawił sobie to spotkanie i po pięciu minutach prowadził 2:0. Później mecz się trochę wyrównał, a w zespole gospodarzy groźnie uderzali Łukasz Kubicki i Dominik Grochowski. Pod koniec pierwszej połowy z dobrej strony pokazał się kapitan pniewian - Adrian Skrzypek, który dwukrotnie pokonał Radosława Janukiewicza.

Po przerwie przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i z lekkością stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe, a raz gospodarzy uratował słupek. W 32. minucie nie mający nic do stracenia szczecinianie, zagrali z tzw. lotnym bramkarzem. Od tego momentu więcej się działo pod bramką drużyny przeciwnej, ale to goście - strzałem do pustej bramki zdobyli piątego gola. Ostatnie słowo należało do Skrzypka, który pięknym uderzeniem w tzw. okienko ustalił wynik meczu i skompletował hat-tricka.

Zasłużone i pewne zwycięstwo ekipy Red Dragons Pniewy, a dla szczecińskich zawodników, cenna lekcja futsalu na najwyższym poziomie.