Czwartek, 02 maja 2024 r.

Futsal. Szóste zwycięstwo szczecińskich futsalistów

Data publikacji: 18 lutego 2023 r. 21:56
Ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2023 r. 23:34

W spotkaniu 15. kolejki I ligi futsalu grupy północnej, Futsal Szczecin wygrał u siebie z zespołem Team Lębork 7:4, choć do przerwy przegrywał 1:4.

FUTSAL Szczecin - TEAM Lębork 7:4 (1:4); 0:1 Gaffke (7), 1:1 Maćkiewicz (9), 1:2 Gaffke (14), 1:3 Jeliszew (15), 1:4 Kąkol (20), 2:4 Pankratij (21), 3:4 Rybickij (22), 4:4 Sobinek (25), 5:4 Rybickij (28), 6:4 Sobinek (34), 7:4 Żebrowski (35).

SZCZECIN: Janukiewicz - Żebrowski, Kubicki, Jakubowski, Gepert, Sobinek, Maćkiewicz, Rybickij, Pankratij, Donos, Grochowski, Bakiszau

W pierwszej połowie szczecinianie stworzyli sobie wiele okazji bramkowych, ale byli bardzo nieskuteczni. Gospodarze wyglądali na drużynę, która jest pewna zwycięstwa w tym spotkaniu i nic jej nie grozi, ale zespół z Lęborka wykorzystał prawie wszystkie swoje sytuacje, które miał i na przerwę schodził z bardzo korzystnym wynikiem.

Po zmianie stron na parkiet wyszedł odmieniony zespół Futsalu, który jak najszybciej chciał odrobić straty z pierwszej części. Już po pięciu minutach był wynik 4:4, a raz gospodarzy uratował słupek. W ostatnim kwadransie inicjatywę dalej mieli szczecinianie i zdobyli kolejne trzy bramki, ostatecznie wygrywając 7:4.

Wygrał zespół lepszy, który na półmetku spotkania miał pewne problemy, ale po przerwie udowodnił swoją wyższość - zdobywając sześć goli pod rząd, a rywale ani jednego.©℗ (PR)