Futsal. Historyczna wygrana szczecinian

Data publikacji: 16 kwietnia 2023 r. 22:41
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2023 r. 22:48

W spotkaniu 21. kolejki I ligi futsalu grupy północnej, Futsal Szczecin wygrał na wyjeździe z zespołem Grinbud KS Gniezno 2:1.

GRINBUD KS Gniezno - FUTSAL Szczecin 1:2 (1:1); 0:1 Rybickij, 1:1 Kadłubowicz, 1:2 Ława.

Futsal Szczecin: Janukiewicz, Kocot - Żebrowski, Kubicki, Pankratij, Bakiszau, Jurys, Gepert, Maćkiewicz, Ława, Donos, Rybickij

W pierwszej połowie przewagę miał zespół z Gniezna, ale to goście po bramce Dmytro Rybickiego pierwsi objęli prowadzenie. Do przerwy gospodarze wyrównali, po trafieniu Pawła Kadłubowicza.

W drugiej połowie szczecinianie stworzyli sobie więcej okazji bramkowych, czego efektem był dwudziesty pierwszy gol Karola Ławy. Na trzy minuty przed końcem meczu gnieźnianie zagrali z wycofanym bramkarzem, ale nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Radosława Janukiewicza.

Da Futsalu Szczecin to pierwsze, historyczne zwycięstwo w Gnieźnie. W poprzednich latach przegrywali tam 2:5 i 2:7. Po tym zwycięstwie szczecinianie zajmują szóste miejsce w tabeli, a w ostatniej kolejce podejmą u siebie lidera rozgrywek - AZS UG Gdańsk.