czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Futbol amerykański. Piątka z Husarii

Futbol amerykański. Piątka z Husarii

Futbol amerykański. Piątka z Husarii
Data publikacji: 2016-08-02 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-02 07:49
Wywietleń: 978 146670

W NIEDZIELĘ w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie polskiej kadry narodowej w futbolu amerykańskim, a na jego zakończenie odbędzie się mecz kontrolny z jedną z czołowych drużyn europejskich - reprezentacją Danii.

Skandynawowie przyjeżdżają do Polski już w środę przed spotkaniem. Mecz z naszą drużyną narodową poprzedzą mini-zgrupowaniem w Rumii i Bolszewie. Pojedynek Polska - Dania odbędzie się na stadionie COS OPO Cetniewo w sobotę 6 sierpnia o godz. 18.

Powołania na zgrupowanie otrzymało pięciu zawodników Husarii Szczecin: Mateusz Dubicki, Przemysław Adamus, Jakub Stachyra, Norbert Szczęsny i Jerzy Wieczorek.

Obóz w Cetniewie jest kolejnym elementem intensywnych przygotowań do The World Games 2017 we Wrocławiu i jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

- Przed nami bardzo intensywna część roku futbolowego, która w głównej mierze poświęcona jest kadrze narodowej - powiedział Brad Arbon, trener główny reprezentacji Polski. - W związku z tym, że podczas Igrzysk we Wrocławiu będziemy mierzyć się z największymi światowymi potęgami, to postanowiliśmy zaaranżować spotkania kontrolne z czołowymi drużynami europejskimi. Cały sztab szkoleniowy bardzo cieszy to, że podnosi się poziom klubowy futbolu amerykańskiego w Polsce. Dobitnym dowodem jest triumf Panthers Wrocław w IFAF Europe Champions League.

W porównaniu do zeszłego roku doszło do drobnych przetasowań w sztabie szkoleniowym naszej kadry. Ekipę trenerską wzmocnił Sean Averhoff, który zajmie się zawodnikami drugiej linii obrony, zaś znany z pracy w Szczecinie Olaf Werner skoncentruje swoje wysiłki na koordynowaniu poczynań formacji specjalnych.

Polaków czekają w tym roku jeszcze przynajmniej dwa kolejne mecze kontrolne - w Polsce ze Szwecją i wyjazdowy z Węgrami.©℗ (mij)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy