poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Futbol amerykański. Husaria rozbita...

Futbol amerykański. Husaria rozbita...

Futbol amerykański. Husaria rozbita...
Data publikacji: 2016-04-02 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-02 19:18
Wywietleń: 1319 126731

TOP LIGA FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: HUSARIA Szczecin – PANTHERS Wrocław 0:51 (0:7, 0:17, 0:14, 0:13)

Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Witkiewicza toczyło się w samo południe w blasku wiosennego słońca, a na trybunach i wokół boiska zgromadziło się ponad 300 kibiców.

Szczecińscy fani mieli cichą nadzieję, że ich zespół zrehabilituje się aktualnym wicemistrzom Polski (przed dwoma laty pantery także miały srebro) za ubiegłoroczną wysoką porażkę 12:55, ale niestety, marzenia szybko się rozwiały i już na początku wrocławianie zdobyli punkty.

Pierwsza kwarta sobotniego pojedynku była jednak jeszcze w miarę wyrównana, a nawet na jej początku szczecinianie zaskoczyli rywali przechwytem Amerykanina Christiana Fostera.

Husaria podeszła pod pole punktowe panter, ale tam zatrzymała ich wrocławska defensywa. Później do głosu doszli przyjezdni, ale nasza drużyna dotrzymywała im kroku.

7-punktowa strata z pierwszej kwarty dawała nadzieje na jej odrobienie i początek drugiej części zdawał się potwierdzać optymizm, ale gdy ekipa Panthers podwyższyła na 10:0, z naszej drużyny jakby uszło powietrze i goście szybko zdobywali kolejne punkty, wygrywając ostatecznie do zera. 

W Husarii wyróżnił się, grający na pozycji safety, wspomniany przez nas już wcześniej Foster, a w ataku szczególną chęć parcia do przodu wykazywali biegacze: Paweł Bęgowski, Dawid Biernat, Paweł Wroński oraz Michał Szczurowski. Tego ostatniego poprosiliśmy o ocenę spotkania.

- Dobrze zaczęliśmy mecz i pierwsza kwarta toczyła się praktycznie po naszej myśli - powiedział M. Szczurowski. - Później było już gorzej; wrocławianie byli lepsi w ofensywie, w defensywie zresztą też. No i przede wszystkim ich biegacz był nie do zatrzymania. Nam czegoś wyraźnie brakowało, głównie konsekwencji w grze, a chyba też i wiary w sukces. Nie potrafiliśmy sami siebie przekonać, że rywale to tacy sami ludzie jak my, mający identyczne kaski i podobnie trenujący. Nie da się jednak ukryć, że drużyna Panthers dysponowała w sobotę naprawdę silnym i wyrównanym składem. W ofensywie była to praktycznie reprezentacja Polski, w defensywie podobnie. A zagraniczne wzmocnienia też okazały się trafione, bo obcokrajowcy wyróżniali się na boisku. Musimy się szybko otrząsnąć i za tydzień z pewnością będzie lepiej, bo kolejny rywal powinien już być w naszym zasięgu.

Następny mecz Husaria rozegra w sobotę 9 kwietnia, również w Szczecinie na Witkiewicza, podejmując stołeczną ekipę Warsaw Sharks. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy