Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Krychowiak już zdrowy

Data publikacji: 2016-06-05 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-05 19:35
Piłka nożna. Krychowiak już zdrowy
 

W poniedziałek o godz.18 piłkarska reprezentacja Polski na stadionie krakowskiej Wisły rozegra towarzyskie spotkanie z Litwą (transmisja w TVP 1). Będzie to ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Francji na mistrzostwa Europy.

- Chcemy godnie pożegnać się z kibicami - powiedział selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka. - Na razie nie ujawnię, kto zagra na obiekcie Białej Gwiazdy. 70 minut przed meczem będzie oficjalnie podany skład. W pełni gotowy do gry jest Grzegorz Krychowiak. Cieszy mnie jego powrót do pełnej dyspozycji. Tak samo jest w przypadku Łukasza Piszczka i Jakuba Wawrzyniaka.

Grzegorz Krychowiak (aktualny triumfator Ligi Europejskiej w barwach Sevilli, wcześniej grający m. in. w Orle Mrzeżyno, Żakach 94 Kołobrzeg i Stali Szczecin), który po urazie kolana, w sobotę wznowił treningi z reprezentacją przyznał, że po kilkudniowej przerwie znów czuje głód piłki i ma chęć do ciężkich treningów przed piłkarskimi mistrzostwami Europy.

- Zarówno w trakcie, jak i po treningu nie było żadnych problemów - powiedział G. Krychowiak. - Nie odczuwałem żadnego bólu. Okres po kontuzji odpowiednio przepracowałem, żeby być gotowym na sto procent i wrócić do formy. Wszystko jest więc na dobrej drodze. Jestem gotowy, aby zagrać w poniedziałkowym meczu. Jednak to trener będzie o tym decydował. Póki co selekcjoner jeszcze nie pytał mnie, czy będę w stanie zagrać przeciwko Litwie. Najważniejsze, że po ciężkim i długim sezonie wrócił głód piłki. To był podstawowy cel. Oczywiście ważne było też, aby kolano było zdrowe w stu procentach. Jednak znów mam ogromną chęć gry i ciężkiej pracy podczas treningów. W środę w Gdańsku przegraliśmy towarzysko z Holandią 1:2. To naturalne dla każdego zespołu, że może się przytrafić słabszy mecz. Nie ma drużyn, które cały czas grają perfekcyjne spotkania. Mimo porażki były bardzo dobre fragmenty w wykonaniu naszego zespołu. Poza tym to spotkanie było rozegrane bezpośrednio po ciężkim zgrupowaniu w Arłamowie. Oczywiście nie wyglądaliśmy najlepiej pod względem fizycznym, ale dzięki temu meczowi na pewno odpowiednio przygotujemy się do rywalizacji we Francji. Bo z tego będziemy rozliczani.

We wtorek Polacy udadzą się do bazy w La Baule. ME 2016 rozpoczną się 10 czerwca. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca). (pap, mij)

Na zdjęciu: Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas treningu drużyny na stadionie Wisły w Krakowie

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA