sobota, 23 marca 2019.
Strona główna > Sport > Brazylijskie jiu jitsu. Walczyli o medale i kadrę

Brazylijskie jiu jitsu. Walczyli o medale i kadrę

Brazylijskie jiu jitsu. Walczyli o medale i kadrę
Data publikacji: 2016-04-10 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-11 09:12
Wywietleń: 1967 127682

Świetnie spisali się zawodnicy Checkmat Koch Team na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów i Juniorów w Katowicach. Cztery złote medale i dwa brązowe - to zdobycze zawodników reprezentujących nasze województwo na śląskich zawodach. Oprócz trofeów zawodnicy walczyli o miejsca w kadrze narodowej.

W seniorach szczeciński Koch Team reprezentowali Alex Koch oraz Michał Piwowarski. Obaj wywalczyli w swoich kategoriach wagowych najwyższe miejsca na podiach. Startujący w kategorii -77 kg A. Koch, posiadacz brązowego pasa, emocjonującą walkę stoczył w finale pokonując swojego przeciwnika na punkty 8-3. W kategorii +94 kg tradycyjnie tłumów nie było i M. Piwowarski do złotego medalu potrzebował jednego zwycięstwa. Z zadania wywiązał się znakomicie zmuszając przeciwnika do odklepania.

W juniorskich kategoriach walki były zacięte. Złote medale wywalczyli Igor Brzozowski oraz pochodzący z Polic Dominik Mazur. Z kolei Oskar Szczepaniak i Krzysztof Pawłowski po wyrównanych walkach wracają do Szczecina z brązowymi medalami.

- Turniej OTK ma za zadanie wyłonić krajową czołówkę ju jitsu ne-waza oraz wyłonić zawodników do kadry narodowej na wrześniowe Mistrzostwa Europy w Niemczech oraz Mistrzostwa Świata we Wrocławiu. Moi zawodnicy są cały czas na podiach i mają dużą ilość punktów klasyfikacyjnych, więc nie muszą się martwić o miejsca w kadrze - mówi Jarosław Koch, trener Koch Team. ©℗

BaT

Reprezentanci klubu Checkmat Koch Team z medalami wywalczonymi w Katowicach. Na zdjęciu w towarzystwie Adama Wardzińskiego z Poznania (który również reprezentuje organizację Checkmat pod skrzydłami Alana „Finfou” do Nascimento, brazylijskiego mistrza), jednego z najlepszych zawodników w brazylijskim jiu jtisu w kraju i na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy