Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Brazylijskie jiu jitsu. Walczyli o medale i kadrę

Data publikacji: 2016-04-10 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-11 09:12
Brazylijskie jiu jitsu. Walczyli o medale i kadrę
 

Świetnie spisali się zawodnicy Checkmat Koch Team na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów i Juniorów w Katowicach. Cztery złote medale i dwa brązowe - to zdobycze zawodników reprezentujących nasze województwo na śląskich zawodach. Oprócz trofeów zawodnicy walczyli o miejsca w kadrze narodowej.

W seniorach szczeciński Koch Team reprezentowali Alex Koch oraz Michał Piwowarski. Obaj wywalczyli w swoich kategoriach wagowych najwyższe miejsca na podiach. Startujący w kategorii -77 kg A. Koch, posiadacz brązowego pasa, emocjonującą walkę stoczył w finale pokonując swojego przeciwnika na punkty 8-3. W kategorii +94 kg tradycyjnie tłumów nie było i M. Piwowarski do złotego medalu potrzebował jednego zwycięstwa. Z zadania wywiązał się znakomicie zmuszając przeciwnika do odklepania.

W juniorskich kategoriach walki były zacięte. Złote medale wywalczyli Igor Brzozowski oraz pochodzący z Polic Dominik Mazur. Z kolei Oskar Szczepaniak i Krzysztof Pawłowski po wyrównanych walkach wracają do Szczecina z brązowymi medalami.

- Turniej OTK ma za zadanie wyłonić krajową czołówkę ju jitsu ne-waza oraz wyłonić zawodników do kadry narodowej na wrześniowe Mistrzostwa Europy w Niemczech oraz Mistrzostwa Świata we Wrocławiu. Moi zawodnicy są cały czas na podiach i mają dużą ilość punktów klasyfikacyjnych, więc nie muszą się martwić o miejsca w kadrze - mówi Jarosław Koch, trener Koch Team. ©℗

BaT

Reprezentanci klubu Checkmat Koch Team z medalami wywalczonymi w Katowicach. Na zdjęciu w towarzystwie Adama Wardzińskiego z Poznania (który również reprezentuje organizację Checkmat pod skrzydłami Alana „Finfou” do Nascimento, brazylijskiego mistrza), jednego z najlepszych zawodników w brazylijskim jiu jtisu w kraju i na świecie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ