środa, 19 czerwca 2019.
Strona główna > Sport > Brazylijskie jiu-jitsu. Garść medali w Londynie

Brazylijskie jiu-jitsu. Garść medali w Londynie

Brazylijskie jiu-jitsu. Garść medali w Londynie
Data publikacji: 2016-03-08 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-08 13:06
Wywietleń: 3033 122774

Zawodnicy reprezentujący szczeciński klub Checkmat Koch Team wywalczyli garść medali podczas London Winter International Open Jiu-Jitsu IBJJF Championship.

Michał Piwowarski nie miał sobie równych w kategorii niebieskich pasów wagi ultra ciężkiej i wywalczył złoty medal. Po tryumfach na londyńskim Winter Open dostał od razu purpurowy pas. Z kolei Aleksander Litwiński w kategorii adult purpurowych pasów stoczył heroiczną walkę w finale.

- Olek obudził się niczym feniks z popiołów. Przegrywał na punkty, ale walczył z całych sił i ostatecznie udało się mu skończyć przeciwnika poprzez duszenie - mówi „Kurierowi” Jarosław Koch, trener Koch Teamu - Jestem bardzo zadowolony z rezultatów osiągniętych przez moich zawodników. Walczyli świetnie - dodaje.

Spośród pozostałych zawodników ze Szczecina brązowe medale zdobyli także Alex Koch (syn Jarosława Kocha), Ola Zabielska (17-letnia zawodniczka startowała w kategorii adult niebieskich pasów) i Marek Dec (niebieskie pasy, master). Koch Team reprezentowali także zawodnicy z Poznania: Marcin Kabat (brązowy medal) oraz Marcin Zieliński (złoty medal). Klub Jarosława Kocha jest częścią większej organizacji brazylijskiego jiu jitsu - Checkmat. Checkamt wygrał w klasyfikacji drużynowej londyńskich zawodów i to ze sporą, 79-punktową przewagą nad drugim Gracie Barra. Na londyńskich zawodach Polacy wywalczyli łącznie 37 medali. ©℗

BaT

Na zdjęciu: Do odbywające się co roku w Londynie zawody w brazylijskim jiu jitsu pojechała liczna reprezentacja Polski. Wśród walczących byli także reprezentanci szczecińskiego Checkmat Koch Team (na zdjęciu).

Fot. Checkmat Koch Team

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie