środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Brazylijskie Jiu Jitsu. Nasi podbijali Rzym

Brazylijskie Jiu Jitsu. Nasi podbijali Rzym

Brazylijskie Jiu Jitsu. Nasi podbijali Rzym
Data publikacji: 2016-04-07 10:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-07 15:14
Wywietleń: 513 127213

Worek medali przywieźli zawodnicy z naszego województwa z odbywających się w Rzymie turniejach - Rome International Open (w formule GI) oraz Mistrzostwach Europy federacji IBJFF (w formule NO GI). Do Włoch pojechali starzy wyjadacze oraz młode wilki. I wszyscy po raz kolejny udowodnili, że Polska jest światową czołówką brazylijskiego jiu jitsu oraz submission fighting. 

Piotr Bagiński, posiadacz czarnego pasa i główny trener Berserkers Team Szczecin podczas Roma International Open w swojej kategorii wagowej stoczył trzy walki. Pierwszą wygrał na punkty, w drugiej poddał rywala duszeniem, a finale uległ nieznacznie, bo przy tej samej ilości punktów liczone były przewagi. W kategorii absoluto szczeciński berserker także stoczył trzy walki: pierwszą wygrał poprzez duszenie, drugą na punkty, a w finale znowu musiał uznać wyższość przeciwnika w przewagach. Na mistrzostwach Europy w kategorii wagowej P. Bagiński wywalczył srebro i dorzucił brązowy medal w absoluto. Z medalami wracają także inni berserkerzy. Pochodzący ze Stargardu Tomasz Michałowski wywalczył w Rzymie dwa brązowe medale. Ze świetnej strony pokazał się Mariusz Dowżycki, posiadacz purpurowego pasa z Kołobrzegu, który na Roma Open wywalczył złoto w swojej kategorii wagowej i srebro w absoluto, a na Mistrzostwach Europy wywalczył kolejne złoto. 

Adam Lewandowski i Nikodem Sura ze świnoujskiego West Coast Teamu też pokazali się na rzymskich turniejach z dobrej strony. Adam to świeżo upieczony brązowy pas. W swojej kategorii wagowej stoczył dwie bardzo wyrównane walki, z której jedną wygrał i jedną przegrał (z Markiem Wrzaszczem z lublińskiej Copacabany), co dało mu brązowy medal. Jeszcze lepiej poszło reprezentantowi West Coast Teamu na mistrzostwach Europy, gdzie wywalczył srebro. Tutaj Adam stoczył cztery walki. Efektowny był półfinał z Finem. Nikodem Sura na rzymskim Open zdobył dwa złote medale. W kategorii wagowej swoją pierwszą walkę pewnie wygrał na punkty 11-0, a w finale pokonał rywala z Francji 2-0. Później wystartował w absoluto, w którym pierwszego rywala pokonał na punkty 4-0, a w finale poddał przeciwnika trójkątem. 

Grzegorz Szatkowski, trener stargardzkiego Valiant Gold Team też w Rzymie toczył udane boje. Podczas Roma Open w kategorii wagowej dwóch przeciwników skończył przed czasem, pierwszego duszeniem trójkątnym nogami, a kolejnego balachą, co dało mu złoty medal. Mniej szczęścia grappler ze Stargardu miał w kategorii absoluto, gdzie w półfinale przy remisie sędziowie orzekli zwycięstwo przeciwnika z Brazylii, który - warto dodać - również jest sędzią, ale w walce nie był tak aktywny jak G. Szatkowski. - Po tym półfinale czuję spory niedosyt, bo uważam, że powinienem był wygrać - mówi „Kurierowi” trener Valiant Gold Teamu. Na Mistrzostwach Europy G. Szatkowski w swojej kategorii wagowej wywalczył z kolei srebrny medal. ©

Więcej o bojach naszych zawodników w Rzymie przeczytasz w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i e-wydaniu. 

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdj.: Nikodem Sura i Adam Lewandowski, zawodnicy West Coast Team Świnoujście.

Komentarze

Marek
Adam jesteś Wielki !
2016-04-07 15:01:38
Rzym
Nasi podbijali Rzym, a raczej poobijali w Rzymie - nieźle :D
2016-04-07 11:21:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy