Bartosz Kurek sportowcem roku

Data publikacji: 05 stycznia 2019 r. 22:56
Ostatnia aktualizacja: 08 stycznia 2019 r. 08:50

Siatkarski mistrz świata i najbardziej wartościowy zawodnik tej imprezy (MVP) Bartosz Kurek został najlepszym sportowcem Polski 2018 roku w 84. plebiscycie "Przeglądu Sportowego", organizowanym wspólnie z telewizją Polsat.

Kurek jest pierwszym w historii siatkarzem, który wygrał ten plebiscyt. Jego postawę doceniono także poza krajem - został najlepszym siatkarzem Europy 2018 roku. W minionym roku reprezentował barwy szczecińskiego klubu Stoczni, ale nie dotrwał do końca umowy z uwagi na kłopoty finansowe klubu.

Bartosz Kurek był również jednym z kandydatów na najlepszego sportowca województwa zachodniopomorskiego organizowany tradycyjnie przez Kurier Szczeciński za rok 2018 i zajął czwarte miejsce ustępując miejsca znakomitym szczecińskim lekkoatletom: Piotrowi Liskowi i Sofii Ennaoui.

Drugie miejsce w plebiscycie "PS" zajął triumfator dwóch poprzednich edycji - Kamil Stoch. Słynny skoczek zdobył podczas igrzysk w Pjongczangu złoty medal na dużym obiekcie i brąz wraz z kolegami w drużynie, zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni oraz wywalczył dwa krążki mistrzostw świata w lotach - srebro indywidualnie i brąz w drużynie.

Ostatnia pozycja na podium należała do kapitana "złotej" drużyny siatkarskiej Michała Kubiaka. Tuż za czołową trójką znalazło się dwoje przedstawicieli lekkiej atletyki - biegająca na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz specjalizujący się w rywalizacji na dystansie dwukrotnie dłuższym Adam Kszczot.

Kolejne miejsca w "10" zajęli: żużlowiec Bartosz Zmarzlik, młociarka Anita Włodarczyk, narciarz ekstremalny Andrzej Bargiel, piłkarz Robert Lewandowski oraz kulomiot Michał Haratyk.

Podczas gali uczczono także pamięć zmarłej 29 czerwca Ireny Szewińskiej, najbardziej utytułowanego polskiego sportowca. Na ekranach zaprezentowano pokaz zdjęć siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, której towarzyszyła owacja na stojąco. (par)