Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

ZUT rozpoczął współpracę z terytorialsami

Data publikacji: 2021-10-22 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 12:53
ZUT rozpoczął współpracę z terytorialsami
(Od lewej) Płk Tomasz Borowczyk i prof. Jacek Wróbel podpisali porozumienie, która ma zaintrygować studentów wojskiem. Fot. Marcin Górka  

Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem sprzętu wojskowego, projektów upowszechniających działalność na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa oraz udział studentów w praktykach w jednostce wojskowej zakłada porozumienie pomiędzy Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie a 14. Zachodniopomorską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Dzięki porozumieniu o współpracy studenci inżynierii pojazdów bojowych i specjalnych, kierunku prowadzonego na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT, będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do wykonywania zawodu w trakcie trwania studiów.

- Podpisujemy umowę, która jest dla nas bardzo ważna i wpisuje się w strategię naszego uniwersytetu. Dzięki porozumieniu o współpracy podniesiemy poziom nauczania na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych, który kształci kadry przyszłych inżynierów przygotowanych do pracy w jednostkach wojskowych, a także podmiotach gospodarczych oraz instytucjach zajmujących się problematyką eksploatacji pojazdów - powiedział prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Deklaracja zakłada między innymi: umożliwienie żołnierzom dostępu do zasobów Biblioteki Głównej ZUT, organizowanie konferencji, seminariów, wykładów, sympozjów z udziałem nauczycieli akademickich ZUT oraz żołnierzy i pracowników 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, doskonalenie programów studiów na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych, prowadzenie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem sprzętu wojskowego, organizację praktyk.

- Myślę, że dajemy studentom Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie niepowtarzalną okazję do zapoznania się ze sprzętem innym niż cywilny. Chcemy w ten sposób zainteresować ich wojskiem, infrastrukturą i technologią jaką dysponujemy oraz zachęcić do wstępowania w szeregi naszej formacji – powiedział dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Borowczyk.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kociołek
2021-10-26 12:29:38
się nauczą :)) mierzyć bohatersko temperaturę przy przychodniach????
STETTIN
2021-10-26 08:29:26
WOT TO NIE JEST WOJSKO A TA ZBIERANINA NIE JEST GODNA NAZYWANIE SIEBIE ŻOŁNIERZAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA