Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

ZUT rekrutuje

Data publikacji: 2016-05-24 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
ZUT rekrutuje
 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczął w poniedziałek (23 maja) rekrutację. W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia rejestracja trwa do 13 lipca (rejestracja na kierunki artystyczne: architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu oraz wzornictwo do 19 czerwca), stacjonarnych II stopnia - do 17 lipca, niestacjonarnych I stopnia - do 28 sierpnia, niestacjonarnych II stopnia - do 22 sierpnia.

- Uczelnia proponuje 40 kierunków kształcenia obejmujących nauki techniczne, przyrodnicze, rolnicze i ekonomiczne. Największym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznej rekrutacji na studia cieszyły się: informatyka, wzornictwo, automatyka i robotyka, zarządzanie. Od tego roku akademickiego uruchomione zostaną unikatowe w Polsce studia: kynologia, czyli wszystko, co wiąże się z hodowlą i tresurą psów - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - Celem wyrównania szans edukacyjnych studentów I roku, w tym zmniejszenia liczby studentów skreślonych po pierwszym semestrze studiów, od roku akademickiego 2016/2017 planuje się wprowadzenie dla studentów, dodatkowych (poza programem kształcenia danego kierunku) nieobowiązkowych zajęć w wymiarze 90 godzin z przedmiotów: matematyka, fizyka, biologia, chemia.

ZUT chwali się, że w ramach programu ERASMUS+ współpracuje z ponad 100 uczelniami zagranicznymi w zakresie wymiany akademickiej studentów i pracowników. Uczelnia posiada ok. 3000 miejsc w siedmiu akademikach. Działa ponad 90 Studenckich Kół Naukowych i 16 sekcji Akademickiego Związku Sportowego. Jako jedyna uczelnia publiczna ma własny Akademicki Ośrodek Jeździecki. Na najbliższy rok akademicki przygotowała 3785 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia.

Od 16 maja trwa także nabór na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Na chętnych czekają cztery wydziały: Lekarski, Lekarsko-Stomatologiczny, Nauk o Zdrowiu oraz Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej. Na Uniwersytecie Szczecińskim elektroniczna rejestracja ruszy 8 czerwca.

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA