czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > ZUT rekrutuje

ZUT rekrutuje

ZUT rekrutuje
Data publikacji: 2016-05-24 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Wywietleń: 637 135162

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczął w poniedziałek (23 maja) rekrutację. W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia rejestracja trwa do 13 lipca (rejestracja na kierunki artystyczne: architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu oraz wzornictwo do 19 czerwca), stacjonarnych II stopnia - do 17 lipca, niestacjonarnych I stopnia - do 28 sierpnia, niestacjonarnych II stopnia - do 22 sierpnia.

- Uczelnia proponuje 40 kierunków kształcenia obejmujących nauki techniczne, przyrodnicze, rolnicze i ekonomiczne. Największym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznej rekrutacji na studia cieszyły się: informatyka, wzornictwo, automatyka i robotyka, zarządzanie. Od tego roku akademickiego uruchomione zostaną unikatowe w Polsce studia: kynologia, czyli wszystko, co wiąże się z hodowlą i tresurą psów - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - Celem wyrównania szans edukacyjnych studentów I roku, w tym zmniejszenia liczby studentów skreślonych po pierwszym semestrze studiów, od roku akademickiego 2016/2017 planuje się wprowadzenie dla studentów, dodatkowych (poza programem kształcenia danego kierunku) nieobowiązkowych zajęć w wymiarze 90 godzin z przedmiotów: matematyka, fizyka, biologia, chemia.

ZUT chwali się, że w ramach programu ERASMUS+ współpracuje z ponad 100 uczelniami zagranicznymi w zakresie wymiany akademickiej studentów i pracowników. Uczelnia posiada ok. 3000 miejsc w siedmiu akademikach. Działa ponad 90 Studenckich Kół Naukowych i 16 sekcji Akademickiego Związku Sportowego. Jako jedyna uczelnia publiczna ma własny Akademicki Ośrodek Jeździecki. Na najbliższy rok akademicki przygotowała 3785 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia.

Od 16 maja trwa także nabór na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Na chętnych czekają cztery wydziały: Lekarski, Lekarsko-Stomatologiczny, Nauk o Zdrowiu oraz Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej. Na Uniwersytecie Szczecińskim elektroniczna rejestracja ruszy 8 czerwca.

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie