niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Nauka > Znają swoje prawa w pracy

Znają swoje prawa w pracy

Znają swoje prawa w pracy
Data publikacji: 2018-02-22 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-24 12:35
Wywietleń: 1547 315405

Każdemu pracownikowi przysługuje ochrona, gwarantowana prawem pracy. Uczniowie z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego w czwartek wykazali się bardzo dużą wiedzą na ten temat.

W Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie odbył się V Konkurs Wiedzy o Prawie Pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy" zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. Wzięło w nim udział 41 uczestników. Zdaniem komisji konkursowej poziom był bardzo wysoki.

- Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - podkreśliła Katarzyna Kowalska z OIP w Szczecinie. - Skierowany został do uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”.

W tegorocznej edycji do konkursu przystąpili uczniowie z 23 szkół następujących miejscowości: Szczecin, Police, Stargard, Łobez, Wałcz, Koszalin, Gryfice, Chojna, Świdwin, Kamień Pomorski i Drawsko Pomorskie. Reprezentanci, którzy znaleźli się w etapie regionalnym musieli wcześniej wykazać się największą wiedzą w etapie szkolnym i jak najlepiej odpowiedzieć na 25 testowych pytań z zakresu prawa pracy. Jedną szkołę w etapie regionalnym mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów. W czwartek ich zadaniem konkursowym było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań w teście wiedzy z zakresu prawa pracy. Jak powiedziała Agnieszka Jaksim, p.o.dyretora ZSB w Szczecinie poziom reprezentowany przez uczestników był bardzo wyskoki. Pięć osób zdobyło maksymalną liczbę punków i aby wyłonić pierwszą trójkę, komisja konkursowa zorganizowała dogrywkę. Pierwsze miejsce zdobył Rafał Mazur z ZS4 w RCKU w Wałczu, drugie - Zuzanna Szczepkowska z ZSP w Kamieniu Pomorskim, trzecie - Emilia Pierzchała z ZSP w Gryficach. Ta trójka będzie reprezentowała w kwietniu nasze województwo podczas finału konkursu, który odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie zorganizowany przez Głównego Inspektora Pracy. Laureaci etapu regionalnego konkursu w Szczecinie otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy odebrali okolicznościowe dyplomy oraz upominki. Nagrody ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. ©℗

(el)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie