sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Rozwiązania BHP do naśladowania

Rozwiązania BHP do naśladowania

Rozwiązania BHP do naśladowania
Data publikacji: 2017-05-09 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 3749 252814

W centrach logistycznych Amazon kulturę bezpieczeństwa pracy buduje się poprzez… zabawę. Grupa Azoty Police ma elektroniczną platformę zgłaszania zagrożeń. Tym, jak gromadzą i wykorzystują informacje z zakresu BHP, dzieliły się we wtorek (9 maja) firmy duże i małe na seminarium Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie.

Seminarium „Lepsze gromadzenie i wykorzystanie danych BHP" OIP w Szczecinie zorganizował z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, któremu w tym roku przyświecało takie właśnie hasło. W jego obchody Inspektorat w ten sposób włączył się już po raz piąty. Celem spotkania w szczecińskim oddziale ZUS, jak podkreślił Konrad Pachciarek - p.o. okręgowego inspektora pracy, było przedstawienie pracodawców stosujących ponadprzeciętne standardy w BHP.

- Uroczystości Dnia, który przypada 28 kwietnia, są promowane równolegle przez dwie międzynarodowe organizacje. Międzynarodowa Organizacja Pracy proklamowała go w 2003 roku pod nazwą Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Natomiast organizacje związkowe obchodzą Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych - mówi Dorota Pięta z Centralnego Instytutu Ochron Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.

Temat tegorocznego Dnia nie jest przypadkowy. MOP uważa bowiem, że dane o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych są często niedoszacowane, niespójne i nierzetelne.

- Nie obejmują wszystkich grup pracowników, na przykład sezonowych, migrantów, samozatrudnionych czy z szarej strefy - tłumaczy Dorota Pięta.

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 10 maja 2017 r.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy