Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zielony Uniwersytet

Data publikacji: 2021-10-04 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-07 20:52
Zielony Uniwersytet
Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczną nowy rok akademicki sadząc 300 drzew.  

Be ECO with US to inicjatywa Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego, która ma na celu zainteresowanie ekologią nie tylko studentów, ale też wszystkich mieszkańców Szczecina. W programie znajdziemy sadzenie drzew, grywalizację, cykl wykładów oraz konferencję naukową.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki Samorząd Studencki US postanowił stworzyć serię wydarzeń, która pozwoli wkroczyć w nowy rok akademicki w duchu ekologii. Jednak Be ECO with US to nie tylko atrakcje, w których będą mogli wziąć udział wyłącznie studenci, jak sadzenie drzewek czy Międzynarodowa Konferencja Naukowa, ale też te ogólnodostępne dla mieszkańców Szczecina.

Pierwszą z nich jest grywalizacja – ten, kto zbierze najwięcej punktów za oddawanie plastikowych butelek i puszek po napojach, otrzyma nagrody przygotowane przez organizatorów zabawy. Aby wziąć w niej udział należy zainstalować aplikację Recomaty i oddać odpady w jednym z dwóch urządzeń do recyklingu (jedno znajduje się w Centrum Handlowym Galaxy, drugie przy Domu Studenckim Uniwersytetu Szczecińskiego nr 3).

Drugą atrakcją, w której będą mogli wziąć udział szczecinianie i szczecinianki, jest cykl 6 wykładów popularnonaukowych. Udział w nich będzie darmowy, a rejestracja będzie się odbywać poprzez formularz na stronie beecowithus.usz.edu.pl. Tematy wykładów to między innymi "Innowacyjne metody recyklingu" czy "Zrównoważony rozwój". Wszystkie odbędą się w auli Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US (ul. Mickiewicza 64), wykłady będą się odbywały raz w tygodniu poczynając od 14 października.

(KB)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ta "dobra rade"
2021-10-07 20:42:05
Lewicowcu - to se "wsadz tam gdzie Sonce nie dochodzi" !!!! A wiec: dalej boicie sie Ujawnienia Prawdy... o tym Waszym KO-pertowcu ??
dobra rada
2021-10-05 09:05:11
Wywalcie Popielę, bo szkodzi Waszemu wizerunkowi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA