Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Uczelnie wracają do normalnej nauki. Sytuacja pandemiczna na razie opanowana

Data publikacji: 2021-09-26 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-27 10:38
Uczelnie wracają do normalnej nauki. Sytuacja pandemiczna na razie opanowana
Normalne wykłady mają wrócić po pandemicznej przerwie. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Szczecińskie szkoły wyższe wracają do nauki stacjonarnej. A trzeba pamiętać, że niektóre zajęcia już prawie półtora roku odbywały się tylko i wyłącznie w trybie zdalnym. Jednocześnie uniwersytety pozostawiają sobie furtkę - organizacja zajęć może się zmienić, gdy drastycznie pogorszy się sytuacja epidemiczna.

- Planujemy realizację zajęć w trybie bezpośrednim. Tryb bezpośredni będzie dotyczył także wszystkich innych form aktywności akademickich - informuje prof. Renata Podgórzańska, prorektor ds. kształcenia US. - Za nami niemal półtora roku nauki zdalnej. Czas wrócić do tradycji. W trosce o jak najlepszą jakość kształcenia zdecydowaliśmy się na powrót do bezpośredniego kształcenia. Nie wykluczamy powrotu do zajęć zdalnych. Jednakże nasze decyzje będą uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Pomorski Uniwersytet Medyczny również przywraca naukę stacjonarną. Zresztą nigdy nie odszedł od niej zupełnie. Nie mógł.

- Mamy wypracowane schematy, w jaki sposób bezpiecznie, nie ryzykując niczyjego zdrowia, uczyć stacjonarnie w trakcie epidemii. Prowadziliśmy zajęcia

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-09-2021

 

Autor: Alan Sasinowski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@były student
2021-09-27 10:33:55
Lenistwa nie było... Przyglądałem się z bliska pracy nauczycieli akademickich i dwóch studentów (noi wnukowie). Troszkę im wszystkim współczułem tym bardziej, że sam jestem emerytowanym nauczycielem akademickim. Kiedyś to były czasy lenistwa... Ehhh, łezka się w oku kręci...
były student
2021-09-27 09:10:34
No i dobrze, koniec lenistwa i stwarzania pozorów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA