niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > Zbliża się Noc Naukowców

Zbliża się Noc Naukowców

Zbliża się Noc Naukowców
Data publikacji: 2019-09-20 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 758 415679

Przed nami Europejska Noc Naukowców, którą zorganizuje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. 27 i 28 września na dziedzińcu uczelni oraz w Centrum Nanotechnologii możemy się spodziewać pokazów, warsztatów, wykładów. Trwają zapisy na wydarzenia.

– Europejska Noc Naukowców to dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie szansa, by przybliżyć dzieciom, młodzieży i dorosłym zawód naukowca. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia prezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, jak i artystyczne. Impreza zapewnia zwiedzającym bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji. W tym roku poszliśmy o krok dalej i zaprosiliśmy do współpracy centra nauki, które rozsiane są po całej Polsce – wyjaśnia Kinga Wełyczko, kierownik Biura Promocji ZUT.

Na dziedzińcu uczelni stanie naukowe miasteczko, w którym odbędą się pokazy przygotowane przez pracowników i studentów ZUT-u, oraz edukatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Centrum Leonardo da Vinci w Chęcinach. Punktualnie o godz. 17 rozpoczną się pokazy, doświadczenia i wspólna zabawa. Na scenie oprócz prezentacji wszystkich wystawców, pojawi się Maria Skłodowska – Curie, z którą zwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zaplanowany jest także pierwszy szczeciński stand – up naukowy.

Z kolei w budynku Centrum Nanotechnologii głównym punktem programu będzie spotkanie ze słynnymi blogerami z popularnonaukowego bloga - „Crazy Nauka”. Ola i Piotr Stanisławscy podczas swoich prelekcji poruszą temat fake newsów w nauce i podpowiedzą w kilku prostych krokach, jak ograniczyć - bez ogromnych wyrzeczeń i poświęceń - swój ślad węglowy.

Szczegółowy program wydarzenia i zapisy: nocnaukowcow.eu.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

 

Komentarze

?
antyszczepy foliarstwo i szuria tez beda ?
2019-09-20 12:40:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie