poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Przyjadą naukowcy z całego świata

Przyjadą naukowcy z całego świata

Przyjadą naukowcy z całego świata
Data publikacji: 2019-09-11 22:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 885 414109

W czwartek (12 września) na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie rozpocznie się 11. Kongres Societas Humboldtiana Polonorum - „Science in the age of globalization – Nauka w dobie globalizacji". Do Szczecina przyjadą światowej sławy osobistości – w kongresie weźmie udział ponad 140 badaczy z kilkunastu ośrodków naukowych z całej Europy.

Kongres rozpocznie się o godz. 17.30 w hotelu Radisson Blu. Wszyscy zaproszeni goście będą mogli wysłuchać wykładu sekretarza generalnego prof. Hansa – Christiana Pape na temat Aleksandra Humboldta - założyciela fundacji, która przyznaje stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe.

- Ideą kongresu jest przeprowadzenie dyskusji wybitnych naukowców z Europy i Polski na temat najnowszych osiągnięć nauki i jej roli w tworzeniu i kreowaniu przyszłości w dobie globalizacji. Kongres w swym zamyśle ma interdyscyplinarny charakter i poświęcony będzie różnorodnym aspektom rozwoju nauki i jego wpływu na otaczający nas świat – zapowiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego, prof. Ryszard Pałka.

Fundacja im. Aleksandra von Humboldta powołana została do życia w roku 1860 w Berlinie, celem upamiętnienia wybitnego przyrodnika i podróżnika, dyplomaty i męża stanu - Aleksandra von Humboldta (1789-1859), nazywanego ostatnim uniwersalnym uczonym Europy. Do chwili obecnej liczba stypendystów i laureatów nagród badawczych rozmaitych programów Fundacji przekracza 28 000 z ponad 140 krajów.

Kongres odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera. Patronatu udzielili również Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego - oraz Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Obrady będą się odbywały w audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego w Wydziale Elektrycznym ZUT przy ul. 26 Kwietnia.

(as)

Fot. ZUT

Na zdjęciu: Audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie