piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Zapłacą za staże mikrobiologów

Zapłacą za staże mikrobiologów

Zapłacą za staże mikrobiologów
Data publikacji: 2016-06-24 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2898 140373

Mikrobiologia, kierunek Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, został jedynym w Polsce kierunkiem o tej specjalizacji, który otrzymał dofinansowanie na prowadzenie kształcenia studentów ze środków z Unii Europejskiej, przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Poza US mikrobiologia realizowana jest na uczelniach w Łodzi, Olsztynie, Wrocławiu oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

US otrzymał dofinansowanie na kształcenie 60 studentów w ramach grantu „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”. Projekt trwać będzie 18 miesięcy, studenci przez 3 miesiące pracować będą w laboratoriach w Warszawie i Szczecinie (po 120h w miesiącu), nabywając umiejętności praktyczne do zawodu diagnosty-mikrobiologa.  Praktyki dla studentów są płatne. W ramach grantu młodzi ludzie będą mieli zapewnione również pokrycie kosztów zamieszkania i dojazdów, odzież ochronną oraz środki ochrony potrzebne w laboratorium. Uczelnia na realizację grantu otrzyma 801 805,00 zł.

To nie pierwszy projekt płatnych staży realizowany przez Wydział Biologii. W roku akademickim 2014/2015 - 78 studentów kierunku mikrobiologia skorzystało ze środków UE (NCBR) w ramach grantu pt.: „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”, podczas którego odbywali 3-miesięczne płatne praktyki w najlepszych laboratoriach diagnostycznych w Polsce.

- Efektem tego typu praktyk jest nie tylko nabywanie umiejętności do wykonywania zawodu, ale także nawiązywanie kontaktów z przyszłymi pracodawcami, co zaowocowało już licznymi zatrudnieniami naszych studentów po stażach – opowiada prof. Beata Tokarz-Deptuła, kierownik Katedry Immunologii US.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy