Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zapłacą za staże mikrobiologów

Data publikacji: 24 czerwca 2016 r. 09:50
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:42
Zapłacą za staże mikrobiologów
 

Mikrobiologia, kierunek Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, został jedynym w Polsce kierunkiem o tej specjalizacji, który otrzymał dofinansowanie na prowadzenie kształcenia studentów ze środków z Unii Europejskiej, przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Poza US mikrobiologia realizowana jest na uczelniach w Łodzi, Olsztynie, Wrocławiu oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

US otrzymał dofinansowanie na kształcenie 60 studentów w ramach grantu „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”. Projekt trwać będzie 18 miesięcy, studenci przez 3 miesiące pracować będą w laboratoriach w Warszawie i Szczecinie (po 120h w miesiącu), nabywając umiejętności praktyczne do zawodu diagnosty-mikrobiologa.  Praktyki dla studentów są płatne. W ramach grantu młodzi ludzie będą mieli zapewnione również pokrycie kosztów zamieszkania i dojazdów, odzież ochronną oraz środki ochrony potrzebne w laboratorium. Uczelnia na realizację grantu otrzyma 801 805,00 zł.

To nie pierwszy projekt płatnych staży realizowany przez Wydział Biologii. W roku akademickim 2014/2015 - 78 studentów kierunku mikrobiologia skorzystało ze środków UE (NCBR) w ramach grantu pt.: „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”, podczas którego odbywali 3-miesięczne płatne praktyki w najlepszych laboratoriach diagnostycznych w Polsce.

- Efektem tego typu praktyk jest nie tylko nabywanie umiejętności do wykonywania zawodu, ale także nawiązywanie kontaktów z przyszłymi pracodawcami, co zaowocowało już licznymi zatrudnieniami naszych studentów po stażach – opowiada prof. Beata Tokarz-Deptuła, kierownik Katedry Immunologii US.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA