niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Uniwersytet zaprasza na studia

Uniwersytet zaprasza na studia

Uniwersytet zaprasza na studia
Data publikacji: 2016-05-31 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 324 136028

Animacja kultury oraz rozwój regionalny i fundusze europejskie na Wydziale Humanistycznym a także anglojęzyczna global communication na Wydziale Filologicznym to nowe kierunki studiów pierwszego stopnia, jakie proponuje Uniwersytet Szczeciński. Wszystkich nowych kierunków jest 13. Rekrutacja rozpoczyna się 8 czerwca.

- Uniwersytet Szczeciński cały czas się rozwija, rozwija się jego infrastruktura, powstają nowe centra badawcze, kierunki - opowiadał prof. Jacek Styszyński, prorektor US do spraw kształcenia. - Ale uczelnia aktualizuje także ofertę kierunków kształcenia. 

Mówił również o trzech ważnych trendach na uczelni. Pierwszy - coraz więcej kierunków prowadzonych jest przez dwa wydziały. Drugi - powstają studia anglojęzyczyne, jak global communication czy marine and coastal geosciences na Wydziale Nauk o Ziemi. Trzecia istotna sprawa to powiązanie kierunków studiów z nowymi centrami badawczymi, na przykład z Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych na WNoZ. 

- Ściśle powiązany z praktyką jest na przykład kierunek optyka okularowa na Wydziale Matematyczno-Fizycznym - stwierdził prorektor. - Rynek wciąż nie jest nasycony absolwentami. Tylko cztery lub pięć uczelni w kraju prowadzi takie studia. 

Prof. Ewa Komorowska, dziekan Wydziału Filologicznego, chwaliła się, że powodzeniem cieszą się kierunki otwarte w ostatnich latach - takie jak skandynawistyka, iberystyka czy język niemiecki sprofilowany dla osób pracujących. O global communication - studiach niestacjonarnych - mówiła, że będzie łączyć praktyczną naukę języka z wiedzą ogólną o mediach, kulturze, współczesnej polityce. Do tego studenci będą uczyć się jeszcze dwóch języków obcych poza angielskim. Dziekan opowiadała też o innej nowości, dziennikarstwie i zarządzaniu mediami (studia stacjonarne drugiego stopnia).©℗ (as)

Na zdjęciu: Uniwersytet Szczeciński zaprasza na 81 kierunków studiów.

Komentarze

them
To skandynawistyka i iberystyka to kierunek studiów czy tylko specjalności/specjalizacje?
2016-06-01 01:35:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy