Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny rekrutuje. Czeka 47 kierunków

Data publikacji: 2022-05-18 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-18 11:16
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny rekrutuje. Czeka 47 kierunków
ZUT oferuje 47 kierunków studiów.  

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uruchomił system internetowej rejestracji kandydatów. Na chętnych do studiowania czeka ponad 2,5 tys. wolnych miejsc, 47 kierunków, w tym dwie nowości.

Uczelnia na nowy rok akademicki proponuje m.in.: informatykę, architekturę, kynologię, budownictwo, ekonomię, automatykę i robotykę, mechatronikę, odnawialne źródła energii, mikrobiologię. Dodatkowo wśród studiów w języku angielskim znajdziemy: economics, aqauculture and fisheries, chemical engineering, materials science and engineering.

Dwie nowości to bezpieczeństwo techniczne oraz inżynieria w medycynie. 

- Kandydaci, którzy wybiorą bezpieczeństwo techniczne, zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa maszyn, konstrukcji urządzeń i instalacji technicznych - mówi Mateusz Lipka z ZUT. - W przyszłości będą potrafili oceniać stan i warunki bezpieczeństwa, wykonywać analizy ryzyka, na podstawie których dobiorą właściwe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w działach zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno w sektorze państwowym jak i prywatnym.

Z kolei absolwenci inżynierii w medycynie mają znaleźć zatrudnienie w koncernach produkujących sprzęt medyczny, jednostkach badawczo-rozwojowych skupionych nad rozwojem technologii w obszarze medycznym. 

Zapisy na studia prowadzone są dwuetapowo. Pierwszym krokiem jest założenie indywidualnego konta w systemie internetowej rejestracji kandydatów. Rejestracja odbywa się do 17 lipca.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie oficjalnych wyników rekrutacji. Listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 12 lipca. Jeśli na koncie kandydata pojawi się status "zakwalifikowany do przyjęcia na studia", to do 22 lipca musi zebrać komplet wymaganych dokumentów i dostarczyć go do właściwej komisji rekrutacyjnej. Dopiero po złożeniu dokumentów oraz ich weryfikacji na koncie kandydata pojawi się status "przyjęty".

Nabór prowadzą już Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska i Akademia Sztuki. Uniwersytet Szczeciński ma rozpocząć rekrutację 6 czerwca.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mgr inżynier
2022-05-18 11:09:40
Ani to uniwersytet ani politechnika. Całe szczęście że ja jeszcze miałem szansę ukończyć Polibude
Jak do wszystkiego..
2022-05-18 10:33:17
Czyli od sasa do lasa, mydło i powidło - kynologia, ekonomia i robotyka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA