niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Zachodniopomorska młodzież w biznesie

Zachodniopomorska młodzież w biznesie

Zachodniopomorska młodzież w biznesie
Data publikacji: 2016-03-31 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1119 126284

Z okazji ćwierćwiecza działalności w naszym kraju firma doradcza Deloitte wsparła 25 społecznych inicjatyw swoich pracowników. Jej szczecińskie biuro zorganizowało w zeszłym tygodniu zajęcia dla gimnazjalistów z terenów wiejskich województwa - „Młodzież w biznesie".


Deloitte obchodziło w zeszłym roku 25. rocznicę działalności w Polsce. Z tej okazji firma w całym kraju wsparła 25 inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych. Każda dostała 10 tys. zł. Swoje pomysły pracownicy mają  zrealizować do  końca marca br.

W szczecińskim biurze Deloitte zrodziła się inicjatywa „Młodzież w biznesie" - zajęć, na których uczniowie z terenów wiejskich z okolic Szczecina będą mogli poznać tajniki biznesu. 
- Chcieliśmy się zająć tą kwestią, ponieważ korporacje rzadko wspierają młodzież z terenów wiejskich – wyjaśniał Wojciech Ruśkiewicz, koordynator zajęć i starszy konsultant w Deloitte. - Łamiąc stereotypy, staramy się wyrównać szanse zawodowe tych osób. Mamy nadzieję, że ułatwimy pewnej grupie młodych ludzi start zawodowy, a być może ktoś z nich będzie kiedyś się wspinał po szczeblach kariery w firmie takiej jak Deloitte.
Spotkania „Młodzież w biznesie” odbyły się w zeszłym tygodniu, 22 i 23 marca. Udział w nich wzięło 42 uczniów i 6 opiekunów z gimnazjów w: Dziwnowie, Kliniskach Wielkich, Przecławiu, Węgorzynie, Suchaniu i Przelewicach. Organizatorzy zapewnili im transport.

Z Michałem Hamerą (Coaching 4) gimnazjaliści mieli zajęcia z umiejętności tzw. miękkich. Dowiedzieli się na nich m.in., jak ważna w komunikacji jest postawa ciała, intonacja głosu, ubiór i wygląd, a także mimika. O podstawach prowadzenia działalności gospodarczej mówił zaś młodzieży Tomasz Podleśny, radca prawny Deloitte. Wyjaśnił jej, co to jest biznesplan i analiza SWOT, pokazał wniosek o wpis do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 
Uczestnicy obu spotkań mieli też okazję do zwiedzenia biura i poznania, na czym polega praca doradców podatkowych i prawników. Po zajęciach i posiłku czekała ich jeszcze wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji. W „Zajezdni Sztuki" druga z grup miała tam w środę jeszcze lekcję o ginących zawodach. 
- Spotkanie w ramach programu „Młodzież w biznesie” należy zaliczyć do zdecydowanie udanych. Każdy uczestnik zdobył tutaj nową wiedzę i umiejętności, które z całą pewnością przydadzą mu się w dorosłym życiu, a w przypadku autoprezentacji, to już na obecnym etapie edukacji. Takich inicjatyw mogłoby być tylko więcej! - napisał jeden z biorących z udział w zajęciach uczniów, Krzysztof Andrulonis, na stronie internetowej Gimnazjum w Przecławiu. 

(mag)


Fot. Wojciech Ruśkiewicz

NZ.: W szczecińskim biurze Deloitte młodzieży zafundowano nie tylko zajęcia, ale i poczęstunek.

Komentarze

sk
Pomorska młodzież, pomorska. Daliśmy sobie wmówić że jesteśmy jakimś zachodniopomorskim...A gdzie w takim razie jest wschodniopomorskie?
2016-03-31 13:42:56
Szczerość
Czyli młodzież dowiedziała się jak wprowadzać w błąd rozmówców, bo każdy ma naturalną, wrodzoną postawę ciała, intonację głosu, styl ubierania się, mimikę i jeśli zmienia te czynniki to gra przed innymi, niejako uwodzi ich, bo nie jest już sobą.
2016-03-31 13:18:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy