wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi

Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi

Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi
Data publikacji: 2016-01-20 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2558 105956

Przyjazne dla producentów rozwiązania legislacyjne, organizacyjne i finansowe ma zawierać ustawa stoczniowa. O pracach nad nią mówił w środę w Szczecinie Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Był gościem posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, poświęconego sytuacji w przemyśle stoczniowym.

– Założenia ustawy stoczniowej, przesłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów są na razie ogólnymi propozycjami – mówił minister Gróbarczyk. – Najważniejsze, by przemysł stoczniowy uczestniczył w jej tworzeniu.

Wśród założeń są m.in. przyjazne dla producentów rozwiązania podatkowe, dotyczące VAT-u i CIT-u. Wykorzystanie specjalnych stref oraz możliwość szybkiego utworzenia konsorcjum – to kolejne propozycje. Planuje się, że na początku marca dokument trafi do komisji sejmowej i zostanie poddany konsultacjom społecznym.

– Ale już teraz proszę przesyłać przemyślenia i koncepcje – zwrócił się do ekspertów i praktyków z branży stoczniowej minister, deklarując swoją gotowość do współpracy z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego.

Na posiedzeniu WRDS poseł Krzysztof Zaremba (PiS) poinformował o pracach sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, której jest wiceprzewodniczącym. Zapowiedział, że w kwietniu komisja będzie obradować w Szczecinie i również skupi się na temacie odbudowy przemysłu stoczniowego.© 

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie