czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Wyprawka za makulaturę

Wyprawka za makulaturę

Wyprawka za makulaturę
Data publikacji: 2017-08-07 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 2204 283048

Maturzyści ze Szczecina zachęcają wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w zbiórkę makulatury. Dzięki niej dzieci z najuboższych rodzin otrzymają wyprawki na nowy rok szkolny. Im więcej makulatury, tym więcej obdarowanych.

Papierowa Rewolucja to projekt społeczny organizowany przez szczecińskich maturzystów, którym nieobojętny jest los dzieci z potrzebujących rodzin. Mówią, że w ten sposób chcą zadbać o drugiego człowieka i naszą planetę. Na terenie Szczecina zorganizowali trzy główne punkty zbiórki makulatury na ten cel. Specjalne pojemniki z napisem firmy wspierającej akcję Papirus-Recykling zostały ustawione przy I Liceum Ogólnokształcącym, al. Piastów, przy Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego oraz na prawobrzeżu na Ryneczku Słoneczne.

Akcja rozpoczęła się tuż przed wakacjami. - Młodzi ludzie wprowadzili w swoich szkołach prostą zasadę: zeszyt za zeszyt przekazując po zakończeniu roku szkolnego nagromadzony papier - wyjaśnia Martyna Fibich, kierownik projektu Papierowa Rewolucja. - Dochód ze sprzedaży zebranej makulatury przekażą na wyprawki dla potrzebujących uczniów. Potrzebujący wsparcia uczniowie będą wybierani przez pedagogów szkolnych, którzy najlepiej znają zapotrzebowanie.

Młodzież zachęca wszystkich do oddawania zbędnej makulatury na rzecz wyprawek dla potrzebujących rodzin. Na stronach www.facebook.com/papierowarewolucja oraz goo.pl//g9olio można śledzić przebieg akcji. Każde polubienie też daje dodatkowe kilogramy. Oprócz indywidualnych osób w akcję włączają się także firmy i instytucje. Młodzież znacząco wsparła m.in. Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego. W akcję włączyła się też TDK Księgarnia@Antykwariat przy ul. Jasnej 15/25, w której makulaturę można m.in. oddawać przy okazji kupowania lub oddawania książek w Młodzi ludzie proszą wszystkich, by zamiast wyrzucać makulatury, przynieśli ją i w ten sposób wsparli potrzebujących. - Zróbcie to jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem - zachęcają. - Zbiórka trwa do końca lipca i zakończy się uroczystym podsumowaniem.

Elżbieta Kubera

Fot. facebook / materiały organizatora

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy