poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”!

Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”!

Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”!
Data publikacji: 2016-12-01 17:38
Wywietleń: 2034 179927

Liczba miejsc, inicjatyw i konkretnych zgłoszeń, kto i gdzie sadzi krokusy w tegorocznej, piątej już edycji naszej akcji przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Kalendarz spotkań był tak napięty, że nie do wszystkich tych miejsc i nie do wszystkich pasjonatów przyrody, gdzie docierał sztandar krokusowej rewolucji, byli w stanie dojechać reporterzy „Kuriera". Nasi Czytelnicy sami znaleźli na to sposób i wzięli sprawy w swoje ręce, nadsyłając nam własne relacje.

W minioną środę (30 listopada) krokusowa rewolucja opanowała Dębno, a dokładniej tamtejszą Promenadę Pamięci, nad jeziorem Lipowo. Inicjatorem był Edmund Zioła, który od ponad sześćdziesięciu lat jest wiernym czytelnikiem „Kuriera Szczecińskiego”.

- Z gazety dowiedziałem się o tej wspaniałej akcji. Zadzwoniłem i poprosiłem, aby objąć tą inicjatywą miasto Dębno, które położone jest na końcu województwa zachodniopomorskiego. Mojej prośbie stało się zadość i w ten sposób Gmina Dębno włączyła się w akcję - mówi pan Edmund Zioła z Dębna, dumny z pierwszej krokusowej gwiazdy za debiut w przedsięwzięciu. - Władze miasta zakupiły 1000 cebulek krokusów, a drugi tysiąc otrzymaliśmy od redakcji „Kuriera”.

A oto co pan Edmund napisał nam w swojej relacji:

"W sadzenie cebulek zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, pod opieką dyrektora Zdzisława Sołtysa i nauczycielki przyrody Iwony Downar oraz przedstawiciele władzy samorządowej w osobach: przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie Pawła Chrobaka, wiceprzewodniczącego Adama Kaczmarczyka i wiceburmistrza Dębna Jana Knapika, a także pracownicy przechodni. Władze miasta wyraziły chęć kontynuowania w kolejnych latach tej cennej inicjatywy".

Sadzenie krokusowych cebul nadzorowały Iwona Stefaniak z miejskiej spółki odpowiadającej za utrzymanie terenów zielonych i Dorota Mielczak z magistratu.

Wiosną krokusy również zakwitną  przed „kamieniem pamięci” w Dębnie, poświęconym ofiarom zbrodni wołyńskiej. W tym miejscu cebulki z grupą przyjaciół posadził Antoni Dąbrowski. A członkowie Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Dębnie posadzili je jeszcze przed halą sportową. Wiosną, gdy krokusy zakwitną, będą przypominać logo stowarzyszenia. ©℗

(MIR)

Fot. Edmund Zioła

 

Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”! Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”! Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”! Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”! Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”! Dębno na finał „Krokusowej rewolucji”!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie