sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Wybierz szkołę. Są wolne miejsca

Wybierz szkołę. Są wolne miejsca

Wybierz szkołę. Są wolne miejsca
Data publikacji: 2016-08-03 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 3026 146689

W czterech liceach, 11 technikach i 11 zasadniczych szkołach zawodowych Szczecina są jeszcze wolne miejsca dla kandydatów. Absolwenci gimnazjów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół wskazanej w swoim podaniu, mogą jeszcze znaleźć dla siebie miejsce.

Rekrutacja uzupełniająca w szczecińskich szkołach ponadgimnazjalnych potrwa do 26 sierpnia. Jednak kandydaci do nich powinni się spieszyć, bo miejsc w klasach o wybranych profilach i zawodach z każdym dniem ubywa. W niektórych klasach jest po kilka, kilkanaście wolnych miejsc, ale w wielu są już pojedyncze. Dokładne informacje każdy znajdzie na stronie internetowej Portalu Edukacyjnego: pe.szczecin.pl. Są tam szczegóły na temat ofert kształcenia, profilów szkół oraz terminów i zasad naboru.

Wszystkie szczecińskie szkoły ponadgimnazjalne ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów wywiesiły 26 lipca. Następnie po weryfikacji Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, placówki podały, w jakich klasach są jeszcze wolne miejsca. Zgodnie z opinią urzędników dla nikogo nie powinno ich zabraknąć, ponieważ szkoły przygotowały więcej miejsc niż jest kandydatów.

Wolne miejsca są jeszcze w klasach o wybranych profilach i zawodach w następujących placówkach: VII Liceum Ogólnokształcącym (ul. J. Styki), VIII LO ( ul. Małkowskiego), XII LO (ul. Małopolska), LO Mistrzostwa Sportowego (ul. Mazurska), Technika Zawodowe w Zespole Szkół Budowlanych (ul. Unisławy), Technikum Ekonomiczne (ul. Sowińskiego), Technikum Kształtowania Środowiska (ul. Portowa), Technikum Kolejowe (ul. Kusocińskiego), Technikum Hotelarskie i Technikum Gastronomiczne (ul. Sowińskiego), Technikum Elektryczno-Elektroniczne (ul. Racibora), Technikum Samochodowe (ul. Klonowica), Technikum Ogrodnicze (ul. Bat. Chłopskich), Technika Morskie i Politechniczne (ul. Hoża). Szkoły zasadnicze zawodowe przyjmą kandydatów, zainteresowanych następującymi zawodami: monter budownictwa, monter mechatronik, elektromechanik, kucharz, ogrodnik, operator maszyn, operator przemysłu chemicznego, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i lakiernik. Urzędnicy zachęcają do wyboru szkół, które kształcą umiejętności w konkretnych zawodach, ponieważ w wielu z nich zaraz po skończeniu nauki, można otrzymać zatrudnienie. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Sławomir BOREK (arch.)

Komentarze

Dan
Dlaczego plomien w logo tej szkoly ma ksztalt mocno zblizony do polksiezyca??? Wcale sie nie dziwie, ze nikt tam nie idzie.
2016-08-04 17:12:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”