niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Wokalista też magister

Wokalista też magister

Wokalista też magister
Data publikacji: 2017-03-21 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 4969 225644

W przyszłym roku akademickim studenci wokalistyki na Akademii Sztuki w Szczecinie będą rozpocząć studia magisterskie. Uczelnia otrzymała uprawnienia do otwarcia kursu drugiego stopnia na tym kierunku. 

Uprawnienia takie uzyskał Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Decyzję podjęła Polska Komisja Akredytacyjna.
- To uprawnienie pozwala nam zamknąć cykl kształcenia na kierunku wokalistyka. Od czterech lat prowadziliśmy wokalistów na studiach pierwszego stopnia. Wiemy, że nasi absolwenci dostawali się na studia drugiego stopnia w innych uczelniach muzycznych w kraju z bardzo wysokimi notami. Dziś możemy zatrzymać tych zdolnych absolwentów studiów licencjackich na kolejne lata w Szczecinie - mówi prof. Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie

Polska Komisja Akredytacyjna oceniała wniosek złożony przez uczelnię, m.in. takie jego elementy jak: przedstawiona przez wydział koncepcja kształcenia, program studiów, efekty nauki i sposób ich weryfikacji, minimum kadrowe i baza dydaktyczna.

Studia drugiego stopnia na kierunku wokalistyka prowadzone będą w Akademii Sztuki we współpracy z Operą na Zamku i Zespołem Szkół Muzycznych w Szczecinie, gdzie studenci będą odbywali praktyki zawodowe, między innymi uprawniające ich do podjęcia pracy nauczyciela śpiewu solowego w szkołach muzycznych.

W dniach 16 maja - 7 czerwca trwać będzie elektroniczna rekrutacja na Akademię Sztuki w Szczecinie. Egzaminy odbędą się w od 16 czerwca do 5 lipca.

(szymw) 

Na zdjęciu: W przyszłym roku akademickim studenci wokalistyki na Akademii Sztuki w Szczecinie będą rozpocząć studia magisterskie.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Caro nome
@wokalista też magister- Dziwnym wydaje się fakt, że przywołana profesor uczy na Akademii? Mająca wieloletnie doświadczenie muzyczne i pedagogiczne i habilitację (z tego, co wiadomo- zdobytą we Wrocławiu, pisaną pod okiem wybitnego Artysty). Wydaje się to być wręcz oczywistym, że powinna tam uczyć. Podobnie jak kilkoro innych Pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, popartym działalnością naukową. Polecam rzetelnie oceniać Pedagogów, zgodnie z ich doświadczeniem i osiągnięciami. Za nikogo raczej mąż nie zrobił doktoratu, ani nie występował na scenach. Trochę pokory i obiektywizmu. I faktów.
2017-03-23 17:13:19
Ania sopranistka
Jak widać jeśli jest ktoś zdolny i pracowity, to niezależnie od rządzącej akurat frakcji odnajduje się na rynku. Płaczą i zazdroszczą tylko miernoty, które żyją dzięki partyjnym układzikom. Brawo akademia sztuki! Brawo Panie Profesor sztuk muzycznych!
2017-03-22 17:04:09
@wokalista też magister
Oj bolą czyjeś sukcesy. Trzeba było się uczyć, ciężko pracować to też byłbyś/byłabyś dziś i dyrektorem i profesorem. A tak Ci żal D... ściska i frustracje swoje wylewasz przy artykule o sukcesie szczecińskiej uczelni. Dzieki osiągnięciom artystycznym i naukowym tej Pani Prof. Od dziś będzie można kształcić w Szczecinie śpiewaków. Brawo dla ludzi którzy wzmacniają nasze miasto!!!
2017-03-22 16:54:53
kotte
Rodzina jest najwyższą wartością,dla jej szczęścia można wszystko,tego nauczają nawet politycy-nauczyciele , a nawet więcej -pokazują,jak się to robi.
2017-03-22 09:06:00
Wokalista też magister.
Mało tego, żona platformerskiego marszałka, a obecnie dyrektora spółki od prądu pod rządami przeciwnej partii, jest profesorem od śpiewu, więc też można, choć wydaje się to...dziwne.
2017-03-22 07:08:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy