niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Akademia Sztuki kupiła pałac za 9 milionów

Akademia Sztuki kupiła pałac za 9 milionów [GALERIA]

Akademia Sztuki kupiła pałac za 9 milionów
Data publikacji: 2016-10-26 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:44
Wywietleń: 738 165652

Akademia Sztuki w Szczecinie jest już formalnie właścicielem Pałacu Ziemstwa Pomorskiego. W środę przedstawiciele uczelni i banku PKO BP podpisali akt notarialny w sprawie przejęcia zabytkowego gmachu.

DWA tygodnie temu podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Sztuki, Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego, potwierdził wcześniejsze informacje, że jego resort sfinansuje kupno dla uczelni Pałacu Ziemstwa Pomorskiego. Zabytek, który dwa lata temu został opuszczony przez bank, a potem wystawiony na sprzedaż, będzie teraz kolejną po Pałacu pod Globusem przy pl. Orła Białego siedzibą Akademii Sztuki. W środę w obecności przedstawicielki ministerstwa kultury podpisano akt notarialny.

- Będziemy się teraz starać o takie środki, które pozwolą nam w przyszłości wyremontować ten pałac do takiego stanu, w jakim obecnie jest Pałac pod Globusem. Chcemy aby jego fasada i wnętrze przypominała to sprzed stu lat - mówi prof. Dariusz Dyczewski, rektor AS.

W kupionym właśnie gmachu przy al. Niepodległości znajdzie się  m.in. siedziba rektora, sale dla studentów edukacji muzycznej, wokalistyki, instrumentalistyki i grafiki, malarstwa. Poza salami dydaktycznymi i pracowniami, przygotowana zostanie też sala koncertowa, galeria (w byłej sali obsługi klientów), być może restauracja, a w dawnym skarbcu bufet dla studentów. Pałac Ziemstwa Pomorskiego został sprzedany za 9 mln 100 tys. zł. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 27 października 2016

Szymon Wasilewski

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej zdjęć w GALERII

Komentarze

Obrażony czytelnik
Słusznie prawi @Kibic. Czy Akademia zarabia w ogóle jakieś pieniądze, żeby sobie pałace kupować ? Swoją droga warto przyjrzeć się, z czego żyje taka uczelnia ? Jak można wykombinować taki infantylny tytuł artykułu ? Przecież to jest prymitywny zabieg propagandowy, co ja mówię to zwykła "ściema" obrażająca czytelników..
2016-10-27 22:05:29
kibic
gwoli ścisłości to my podatnicy kupiliśmy,a nie AS bo ta instytucja jest państwowa czyli finansowana jest z naszych podatków.
2016-10-26 22:23:51
do nn
gosciu jestes tak je...y że chyba tylko jeden człowiek w miescie ( księgarz ) może mieć tak nawalone pod sufitem - uimerasz z zawiści , ten gastronomik zonę Ci przeleciał ??? :)
2016-10-26 21:47:30
Interes łączy ludzi
Czyli to jest ta akcja, której Radna niezależna gratulowała Joachimowi i Kamilowi?
2016-10-26 17:24:00
nn
Jak to? To nieruchomości nie kupił słynny gastronomik z Wałów? Oczywiście bez przetargu! To chyba prawda, że grunt pali się mu pod nogami....
2016-10-26 15:08:31
D
Byłoby bardzo dobrze gdyby AS miała wreszcie salę koncertową z prawdziwego zdarzenia (czyli z porządną akustyką)
2016-10-26 15:06:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”