Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

W regionie znów duży wzrost zakażeń wśród uczniów. COVID-19 zamknął placówki oświatowe

Data publikacji: 2021-11-19 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-19 15:03
W regionie znów duży wzrost zakażeń wśród uczniów. COVID-19 zamknął placówki oświatowe
 

Radość, że początek tygodnia przyniósł zmniejszenie liczby uczniów, których koronawirus wysłał do nauki przy komputerach w domach była pozorna. W poniedziałek, 15 listopada w regionie zdalnie uczyło się 8.441, w piątek 19 listopada Kuratorium Oświaty w Szczecinie poinformowało, iż liczba ta urosła do 16 558!

W Zachodniopomorskiem cztery przedszkola i cztery szkoły podstawowe z powodu zakażeń koronawirusem dzieci i nauczycieli całkowicie zamknęły swoje podwoje. Nieczynne były także dwie placówki szkolno-wychowawcze.

Z 554 przedszkoli w województwie aż w czterdziestu placówkach trzeba było zawiesić oddziały dla najmłodszych. Zła sytuacja jest również w szkołach podstawowych: 140 - na 572 - tydzień zakończyło pracując hybrydowo. Mieszany tryb nauki trzeba było zastosować także w szkołach podstawowych - z 407 placówek, 75 szkół wysłało młodzież na nauczanie online w domowych pieleszach.

- 806 oddziałów jest zawieszonych częściowo. 16 558 uczniów uczy się zdalnie - poinformowało w piątek Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiada jednak, że nauka zdalna dla wszystkich uczniów w kraju nie jest przewidziana w tym momencie.

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny. Wiemy, że nauka zdalna wyrządza wiele szkód uczniom, zarówno w wiedzy, w kondycji fizycznej jak i kondycji psychicznej przede wszystkim - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czwartek w rozmowie z Polskim Radiem.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA