Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości [GALERIA]

Data publikacji: 2018-07-08 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości
 

Rowery terapeutyczne otrzymał punkt przedszkolny i placówka terapeutyczna Niebieski Krokodyl w Szczecinie. Z tej okazji wychowankowie wraz z rodzinami, opiekunami i grupą animacyjną świętowali na Festynie Rodzinnym.

- Generalnie działamy już dwa lata. Festyn organizowany jest co roku w okresie wakacyjnym – mówił Kamil Bondarczuk, założyciel przedszkola oraz wieloletni terapeuta behawioralny dla dzieci z autyzmem. - Teraz mamy dodatkowy powód do świętowania, ponieważ otrzymaliśmy dwa rowery terapeutyczne od Fundacji Eco Textil.

Z okazji sobotniego (7 lipca) festynu stanęła dmuchana zjeżdżalnia, a ogród zapełnił się grami edukacyjnymi. Pogoda dopisała - sielankowy nastrój dopełniły ogromne bańki mydlane, robione przez wychowanków przy niewielkiej pomocy animatorów.

- Mamy tutaj piętnaścioro dzieci w wieku przedszkolnym, które są objęte terapią na co dzień – poinformował Kamil Bondarczuk. -  O inicjatywie przekazywania rowerów, co praktykuje fundacja Eco Textil, dowiedzieliśmy się z mediów. Sami zgłosiliśmy się z zapytaniem, czy istnieje możliwość otrzymania takiego sprzętu. Na szczęście się udało.

Niebieski Krokodyl jest jedyną placówką w Szczecinie, która pracuje w Podejściu Pyramid do Edukacji (z ang. Pyramid Approach to Education). System ten uznawany jest za jedną z wiodących metod behawioralnych na świecie w terapii dzieci autystycznych.

- Metoda ta oparta jest o analizę zachowania. Dzieci uczą się komunikacji oraz czynności, które przydadzą im się w dalszym etapie życia. Uczymy je sadzić kwiaty, wychodzą do sklepu kupować rzeczy, chodzą na zajęcia hipoterapeutyczne z końmi – tłumaczy Kamil Bondarczuk.

Punkt Przedszkolny "Niebieski Krokodyl" to placówka terapeutyczna dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Znajduje się przy ul. Wyspiańskiego 13 w Szczecinie.

(KaNa)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA